Aplikace Photo Map vám ukáže vaše fotografie přehledně na mapách

photo map android aplikace

Chytré telefony přidávají lokaci k fotografiím už dlouhé roky. Díky se dají rychle určit fotky z různých míst. Využívá to například služba Google Fotky. Co už ale neumí, je zobrazit fotografie na mapě, i když na iOS se jedná o poměrně standardní funkci. Nyní si ji ale můžeme užít i na Androidu. A to díky nové aplikaci s názvem Photo Map.

Photo Map slouží k zajímavému zobrazení fotografií na mapě

Novou aplikaci můžete stahovat zdarma na Google Play. K aktivaci je potřeba přístup k Google Disku. A to z toho důvodu, že rozhraní API služby Google Fotky neumožňuje přístup k informacím o poloze. Aplikace Photo Map se tak musí dostat k EXIF datům a z nich vzít informace o poloze, kde byly fotografie pořízeny. To tedy znamená, že vývojář bude mít přístup k vaším datům i galerií fotografií. Zde si nejsme moc jistí, že se jedná o nejšťastnější řešení. A to i když je aplikace v pořádku a nemá problém.

Photo Map

Pokud ale přístup povolíte, zobrazí se na mapě místa, na kterých jste pořizovali fotografie a zároveň i počet snímků z místa. Vybrat se dá z několika pohledů na mapu včetně satelitního, hybridního či dokonce 3D pohledu. Při procházení obrázků je můžete rovnou mazat podobně jako u klasické galerie. Zároveň se dají fotky vyhledávat i pomocí názvu a jiných EXIF dat. Nebyli bychom nicméně překvapení, kdyby Google podobnou funkci již neplánoval. Přeci jen má k tomu společnost vše potřebné k dispozici.

Photo Map for GP
Photo Map for GP

Jak se vám líbí Photo Map? Vyzkoušíte tuto aplikaci?

Zdroj: androidpolice.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)