Aplikace optimalizované pro tablety už i v Google Play

Google_Play_Store_apps_for_Android

Je to již nějaký ten čas, co byla oznámena aktualizace obchodu Play, týkající se zejména tabletů. Google nyní dodržel svoje slovo a aktualizace se pomalu dostává mezi samotné uživatele. Z jakých novinek tak budete moci benefitovat?

play-store-tablets

Uživatelé tabletů měli doposud jeden velmi nepříjemný problém. Mnoho aplikací v obchodu Play není uzpůsobenu k používání na displejích s většími rozměry. Google tak konečně přinesl alespoň částečnou nápravu a ulehčil hledání optimalizovaných aplikací. Po otevření obchodu z tabletu se vám ihned ukáže nová nabídka “Navrženo pro tablety”, díky které si budete moci aplikace velmi jednoduše filtrovat. Pokud nechcete hledat aplikace pouze pro více rozměrné displeje, lze zvolit možnost “Všechny aplikace”.

Xperia_Table_Z

V případě, že i přes to zvolíte aplikaci, která není přímo optimalizována pro tablety, zobrazí se vám také varování: “Určeno pro telefony”.

Vítáte možnost vyhledávání aplikací přímo pro tablety?

Zdroj: Android Central

David Mysliveček
O Autorovi - David Mysliveček

David je již od mala fanouškem nových technologií. Začátky s telefony se nesly v duchu iPhone 3G. Po představení Galaxy S3 si však našel cestu… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)