Pozor na aplikace, které nabízí aktualizaci na nový Android. Jedná se o podvod

aktualizaci na nový Android

Aktualizace na Androidu mají do ideálního stavu daleko. Lidé chtějí a hledají možnosti, jak si aktualizovat svůj telefon na nejnovější verzi. Někteří vývojáři následně využívají nevědomosti uživatelů a vytváří aplikace, které slibují aktualizaci na nový Android. Rozhodně byste si nic takového instalovat do telefonu neměli.

Aktualizaci na nový Android neprovedete přes aplikaci

Pokud si do obchodu Google Play zadáte například “update to Android”, tak vám vyskočí velké množství aplikací slibující aktualizaci na novou verzi Androidu. Ať už je to Android 8 Oreo anebo Android 9 Pie. Na úplně nový Android Q se zatím nedostalo, nicméně pochybným vývojářům to nebude dlouho trvat a objeví se i Android Q aplikace.

Některé aplikace fungují dokonce tak, že se zobrazují jako nevydané. Tudíž se nedají hodnotit a lidé nemůžou do komentářů napsat, že se jedná o podvod. Pozor ale i na aplikace s vysokým hodnocením. Častokrát se totiž jedná o podvodně získané hodnocení. A to například tak, že vývojáři slíbí, že aktualizaci na nový Android zpřístupní poté, co ohodnotíte aplikaci pěti hvězdičkami.

Samozřejmě nic takového se nestane, žádná aktualizace se neobjeví. Vývojáři z vás v tom lepším případě získají nějakou tu korunu, protože jste sledovali několik reklam, mezitím, co jste aplikaci měli zapnutou. V tom horším případě se může stát, že se vám do telefonu dostane škodlivý software. A to například tak, že vás aplikace navede na stránky, ze kterých stáhnete do telefonu malware.

skodliva aplikace pro aktualizaci na novy android

Aktualizace na nový Android probíhají systémově přímo přes nastavení telefonu a má to na starost přímo výrobce telefonu. Pokud nevlastníte Google Pixel telefony, nebo některý z jiných telefonů s rychlými aktualizacemi, tak většinou čekáte i několik měsíců od vydání.

Narazili jste již někdy na podobné aplikace, které slibují aktualizaci na novou verzi Androidu?

Zdroj: androidpolice.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)