TOPlist

Aplikace MyTherapy vám připomene léky i antikoncepci

leky

Užíváte nějaké léky nebo třeba antikoncepci? Pokud je vaše odpověď kladná, pak se vám možná stalo, že jste na tabletky někdy zapomněli. Nejen zapomnětlivým je určena aplikace MyTherapy, jejíž schopnosti a funkce vám představíme formou krátké recenze.

Obsah článku

Co aplikace MyTherapy slibuje?

Popisek v Obchodě Play je poměrně obsáhlý a na prvním místě zmiňuje, že aplikace MyTherapy neobsahuje reklamy. Jedná se o program, který vám nejen připomene, že nastal čas vzít si tabletky, ale také sleduje zásoby vašich léků a upozorní, pokud se blíží nutnost nechat si předepsat další.

Jako klíčové autoři jmenují následující funkce:

  • Připomenutí, že je čas vzít si léky.
  • Sledování, které prášky jste si vzali, a které jste vynechali.
  • Podpora široké škály dávkovacích schémat.
  • Možnost zaznamenávat aktuální stav pro různá onemocnění (diabetes, revmatoidní artritida, úzkost, deprese, hypertenze, roztroušená skleróza).

https://youtu.be/Vdy0xR0u9HE

Jak MyTherapy funguje?

Aplikace po spuštění příjemně překvapila kompletní lokalizací do češtiny. Prvním krokem je registrace, případně, pokud již máte účet, přihlášení. Na úvodní obrazovce je pak možné nastavit si první připomínku ve čtyřech kategoriích: lék, měření, aktivita a kontrola příznaků.

V případě léků je nutné nejprve zadat název a způsob jeho dávkování. Následně nastavíte četnost příjmu a časy upomínek. Volitelně můžete zadat, jak velkou zásobu prášků máte k dispozici – v takovém případě vás aplikace sama upozorní, když vám začnou tabletky docházet. Seznam všech užívaných léků se pak promítá na hlavní obrazovku, odkud ho lze v případě potřeby upravit.

V postranní nabídce MyTherapy v sekci Dnes můžete prohlížet přehled všech předepsaných léků, které jste si v průběhu dne měli vzít. Jednotlivé položky je možné buď potvrdit, odložit o stanovený čas, nebo úplně vynechat. V Deníku je možné sledovat, nakolik spolehlivě užíváte předepsané medikamenty.

Další možnosti aplikace

Kromě léků můžete přidávat také Měření, jejichž pomocí lze sledovat zdravotní stav a případně ho konzultovat s lékařem. Evidovat je možné krevní tlak, tepovou frekvenci, hmotnost, hladinu cukru v krvi před a po jídle. I v tomto případě lze jednoduše nastavit automatické upomínky, abyste hodnoty nezapomínali sledovat.

Podobným způsobem lze v MyTherapy zaznamenávat i fyzické aktivity, jako je cvičení, chůze, fyzioterapie, běh či cyklistika. Naplánovat si můžete také pravidelnou kontrolu příznaků, během které budete subjektivně hodnotit svůj zdravotní stav a poznamenávat si třeba křeče, bolesti hlavy, zad nebo pálení žáhy.

Některé funkce, jako je například zasílání zdravotních přehledů e-mailem, jsou dostupné až po registraci. K té budete potřebovat jen e-mailovou adresu a heslo – žádné další osobní údaje naštěstí aplikace nevyžaduje.

Resumé

U aplikace MyTherapy hodnotíme především lokalizaci do češtiny a široké možnosti, které poskytuje. Z hlediska uživatelského prostředí ji však hodnotíme jako středně náročnou – prostředí není úplně intuitivní, jak bychom od programu, do jehož cílové skupiny spadají například senioři, očekávali.

MyTherapy je v Obchodě Play od roku 2015 a za tu dobu si ji nainstaloval více než milion uživatelů. Jasně převládající spokojenost dokladuje průměrná známka 4,7, stojící bezmála na 30 tisících hodnocení. Instalační balíček velký 21 MB lze použít na telefonech a tabletech s Androidem 4.4 a vyšším. K dispozici je i verze pro iOS.

MyTherapy Pill Reminder
MyTherapy Pill Reminder

Jak sledujete své léky vy?

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

Karel Kilián je zkušený technický redaktor a copywriter s bohatou praxí v oblasti informačních a komunikačních technologií. Jeho kariéra začala na pozici prodavače, odkud postupně… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)