Aplikace Mondly: snadný způsob, jak se naučit (nejen) anglicky doma

aplikace mondly angličtina

Hledáte snadný způsob, jak se naučit anglicky? Aplikace Mondly je prostředek pro to, aby se pro vás angličtina stala hračkou. Aplikace Mondly je skvělým nástrojem jak pro pokročilé, angličtina je díky ní interaktivnější, můžete si procvičit slovíčka, časy ale i zkontrolovat, jak je na tom vaše gramatika. Podobně jako známější Duolingo, je pak vhodná také pro mladší uživatele. Kromě angličtiny nabídne i další jazyky jako například němčinu, francouzštinu, italštinu, polštinu, nebo ruštinu.

Proč a jak se naučit anglicky doma prostřednictvím aplikace

Řada uživatelů dnes hledá způsoby, jak se naučit anglicky doma online. Na internetu je proto vytvořena celá řada stránek, pro něž je angličtina základním tématem, najdete zde přehledná slovíčka, časy, nástroje pro procvičování i způsoby, jak zjistit, jak je na tom vaše gramatika. Toto řešení je sice fajn, ale není tak produktivní jako výuka angličtiny skrz aplikace. Pokud si totiž gramatická pravidla, slovíčka atd., hledáte sami, aniž by vás někdo vedl, často můžete pro svůj cíl naučit se anglicky ztratit motivaci. Způsobů, jak se anglicky naučit je tedy více, dalším z nich jsou mobilní aplikace. Velice oblíbenou aplikací pro cizí jazyky je Duolingo. Která stejně jako aplikace Mondly připraví denní plán a interaktivní cvičení, se kterými se vaše angličtina při troše snahy dostane na vyšší úroveň.

Duolingo: Language Lessons
Duolingo: Language Lessons

Proč využívat aplikace k tomu abyste se naučili anglicky? Důvod je jednoduchý, aplikace vás vede, zobrazuje vám vaše úspěchy, pomáhá vám s motivací. Můžete si stanovovat cíle a zároveň lépe monitorovat své posuny. Aplikace v sobě také integrují připravený a vyzkoušený plán, jednotlivé lekce a nové poznatky se tak dozvídáte přesně v tom pořadí, které by mělo být nejlepší pro snadné zapamatování. Navíc vás také upozorňuje na to, že byste se jazyku měli denně věnovat a usnadňuje opakování.

Learn 33 Languages - Mondly
Learn 33 Languages - Mondly

Aplikace Mondly vám ukáže, že vás angličtina může i bavit

Mondly nabízí na výběr ze tří uživatelských úrovní – začátečník, mírně pokročilý, pokročilý, nemusí tak být využita pouze pro učení angličtiny, ale také pro její opakování. Dále je třeba zvolit tematické okruhy, z nichž se chcete naučit slovíčka – cestování, profesní život, romantika, zábava, škola. Pak už můžete začít se samotnou výukou. Aplikace Mondly v sobě skrývá několik typů cvičení, během kterých je angličtina pojímána trochu jiným způsobem. Řešením, jak se naučit dobře anglicky je dobře ovládat nejrůznější slovíčka. Přesně to je prvním cílem výukové aplikace. Slovíčka vám pak jsou předkládána jak v mluvené, tak psané verzi, přičemž jsou doplněny ilustracemi a používány také ve větách. Díky tomu Mondly pomáhá zapamatovat si jejich význam a usnadnit tak jejich další aplikaci.

Samotná výuka angličtiny pak může probíhat ve čtyřech různých módech. První z nich je úvodní, nazvaný „Ahoj“, zde se dozvíte všechny základní fráze. Potom jsou zde „Základní slovíčka“, která byste měli znát pro snadnější zvládnutí denních lekcí. Hlavní částí jsou pak již několikrát zmíněné lekce, ve kterých vám aplikace Mondly pomůže ukázat, že angličtina není tak hrozná, jak se možná na první pohled může zdát. Každý den tak pro vás bude připravena speciální lekce, díky kterým se vaše angličtina může posunout na další úroveň, procvičíte zde slovíčka, časy i gramatiku. Zajímavostí je pak „Chatbot“ kde si můžete vyzkoušet reálnou konverzaci v angličtině. Aplikace vám při ní klade otázky, na něž odpovídáte z předem připravených možností a dále se ptáte aplikace.

Angličtina s využitím aplikace Mondly: procvičení výslovnosti a konverzace

Výhodou aplikace je to, že slovíčka pouze nečtete, ale také posloucháte, díky tomu se vám lépe zafixují a nejedná se pouze o suchou teorii. Zároveň si v rámci konverzace můžete procvičit také výslovnost. Dané slovíčko namluvíte do mikrofonu a pustíte, tak si ho můžete porovnat s originálem nahraným v rámci Mondly. Sami tak vidíte své pokroky i věci, na kterých byste měli zapracovat. Zároveň se nezdržujete učením zbytečností a angličtinu lépe pochopíte.

Součástí Mondly jsou pak nejrůznější výzvy a soutěže, které dále pomáhají v motivaci naučit se anglicky. Nenucený způsob, jakým jsou zde slovíčka, gramatika, časy a další teorie pokládány, dělá angličtinu zábavnější. Zároveň je ovládání tak jednoduché, že ho zvládne i dítě. Ke všem lekcím si pak můžete zobrazit pravidla týkající se časování a teoretický přehled.

Používáte výukové aplikace pro jazyky?

Barbora Koďousková
O Autorovi - Barbora Koďousková

Už jako malá propadla kouzlu počítačů a probouzejících se technologií. Své nejnovější poznatky vždy nadšeně sdílela se svým okolím. Přes svůj první, tlačítkový telefon Ericsson… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)