Nahrávejte obrazovku telefonu s aplikací MNML Screen Recorder

mnml-screen-recorder

Chcete či potřebujete nahrát dění na obrazovce telefonu či tabletu do videa? Je to jednodušší, než si možná umíte představit. Stačí si nainstalovat aplikaci MNML Screen Recorder a během okamžiku můžete začít pořizovat záznamy všeho, co se děje na displeji.

Obsah článku

Co MNML Screen Recorder slibuje?

Popisek v Obchodě Play je poměrně strohý a říká vlastně jen to, že jde o program k zachytávání obsahu obrazovky do videa. Autor slibuje jednoduché ovládání bez zbytečných nastavení a příjemné uživatelské rozhraní, které se odlišuje od většiny konkurentů.

Nutno říci, že programů pro nahrávání dění na displeji je v Obchodě Play opravdu nespočet, nicméně mnohé z nich obsahují reklamy a nákupy v aplikaci. Některé z nich jsou pak na tento relativně jednoduchý úkol zbytečně složité.

Jak MNML Screen Recorder funguje v praxi?

Po prvním spuštění aplikace nejprve požádá o povolení přístupu k úložišti, což je poměrně pochopitelné, neboť musí ukládat soubory s nahrávkami. Pak se již ocitnete rovnýma nohama v uživatelském rozhraní, sestávajícím ze seznamu nahrávek (na začátku pochopitelně prázdném) a tlačítka pro zahájení nahrávání.

Nejprve ale doporučujeme klepnout na kontextovou nabídku v podobě tří teček v pravém horním rohu a otevřít nastavení, skrývající se pod položkou Settings. Skrývá se zde totiž několik poměrně praktických možností.

Kromě toho, že můžete celou aplikaci přepnout do tmavého režimu (přepínač Dark Mode) je tu například velmi šikovná možnost odpočtu před zahájením nahrávání (položka Countdown). Funguje prostě: nastavíte si, kolik sekund má MNML Screen Recorder počkat, než začne nahrávat. Během této doby můžete například program minimalizovat a připravit si do popředí aplikaci, kterou chcete natočit.

Další přepínač Record Audio ocení každý, kdo chce video opatřit vlastním komentářem. Pokud tuto možnost zapnete, bude kromě videa nahráván i zvuk z mikrofonu zařízení. V nabídce Recordings Folder pak můžete vybrat složku, do které budou fyzicky ukládány soubory.

V další části můžete nastavit snímkovací frekvenci (Frame Rate od 24 do 60 snímků za sekundu), rozlišení (Resolution od 426 × 240 obrazových bodů až do rozlišení telefonu) a datový tok videa (Video Bit Rate od 2 Mbps do 24 Mbps).

Poslední část nastavení nabízí zobrazení v notifikacích (Always Show Notification), zastavení nahrávání při zhasnutí obrazovky (Stop on Screen Off) a ukončení nahrávání zatřesením (Stop on Shake).

Nahrávání obsahu obrazovky

Samotné nahrávání obrazovky se spouští modrým tlačítkem v pravém dolním rohu okna aplikace. Zastavit ho můžete buď přes oznamovací oblast, nebo (pokud jste to povolili v nastavení) zatřesením či zhasnutím obrazovky.

Video se pak objeví na seznamu, odkud ho můžete otevřít v další aplikaci a například přehrát, upravovat, nebo sdílet. Samotný MNML Screen Recorder však tyto funkce nepodporuje – slouží skutečně jen k nahrávání. Výsledek můžete vidět na následujícím videu.

Nahrávejte obrazovku telefonu s aplikací MNML Screen Recorder

Nahrávejte obrazovku telefonu s aplikací MNML Screen Recorder

Resumé

MNML Screen Recorder je skutečně jednoduchý, ale zcela postačující program pro nahrávání obsahu obrazovky zařízení s Androidem do videa. Kromě obrazu umí zachytávat také zvuk prostřednictvím mikrofonu.

Jako klady vnímáme především prosté ovládání a široké, nikoli ale zbytečné možnosti nastavení. Z nalezených negativ bychom vytkli snad jedině chybějící lokalizaci do češtiny.

MNML Screen Recorder je zatím oficiálně nevydanou aplikací, kterou si nainstalovalo přes tisíc uživatelů. Zatím však nemá k dispozici průměrnou známku.

MNML Screen Recorder
MNML Screen Recorder
Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)