Tipy na zajímavé aplikace mimo Google Play

Aplikace mimo Google Play

Na Google Play jsou miliony aplikací všelijakých kategorií a témat. I přesto ale existují aplikace mimo Google Play, které nabízí něco jiného, nebo něco více. Vybrali jsme sedm takových aplikací, které se nedají stáhnout z Google Play, ale pořád se dají velmi jednoduše nainstalovat, stačí jen vědět kde.

Instalace aplikace mimo Google Play je jednoduchá

Všechny aplikace mimo Google Play, které jsme vybrali, nepotřebují root, takže jejich instalace je opravdu jednoduchá. Stačí si v nastavení povolit instalaci z neznámých zdrojů a jednoduše kliknout na stažený soubor. Poté už se klasicky aplikace nainstaluje. U většiny těchto aplikací nebudete upozorněni, pokud vyjde nová verze, takže je velmi dobré čas od času se podívat, jestli nevyšla aktualizace.

 

Amazon Underground

Amazon už se pomalu, ale jistě dostává do České republiky. Jakmile jsem přijde oficiálně, plně se pak využijí všechny výhody Amazon Underground. Jedná se o alternativní obchod s aplikacemi, ale také se přes něj dá přistoupit přímo k hlavnímu Amazon obchodu. Hlavní rozdíl je v tzv. Underground aplikacích, což je výběr mnoha klasicky placených aplikací a her, které jsou ale zde nabízeny zdarma. Aplikace můžou být zdarma díky speciálnímu reklamnímu modelu Amazonu. Mezi hrami najdeme například Monument Valley, Star Wars: KotOR, nebo aplikace jako Office Suite Professional.

Amazon Underground stahujte ZDE.

Amazon-Underground-logo-AA

Humble Bundle

Dalo by se říct, že se jedná o další obchod. Jednu dobu byla dokonce i na Google Play, pak se ale rozhodli přidat do aplikace právě obchod, což je proti pravidlům Google Play. Humble Bundle pravidelně nabízí balíčky her, knih a programů za velmi výhodné ceny. Čas od času se objeví i balíček s hrami pro Android. Peníze, které dáte za obsah, můžete pak podle vašich představ rozdělit mezi Humble Bundle, vývojáře a charity. Díky této aplikaci můžete jednoduše ovládat všechny funkce, které za posledních let do Humble Bundle přibyly a mají něco společného s Androidem, nebo jdou spustit na telefonu, jako třeba soundtracky nebo ebooky.

Humble Bundle stahujte ZDE.

2459117-humble+bundle+-+logo+vertical

 

MiXplorer

O této aplikaci už jsme se několikrát zmínili v minulých měsících. Jejím hlavním plusem je její jednoduchost, tedy alespoň na první pohled. To ale neznamená, že nemá funkce, naopak jich má natolik, že uspokojí i velmi náročné uživatele Androidu. Oproti své konkurenci z Google Play je mírně odstrčená, což ale ničemu nevadí. Plusem je také to, že je zdarma a bez reklam.

MiXplorer stahujte ZDE.

mixplorer-banner1

BlackBerry klávesnice

Zde uděláme malou výjimku, klávesnici od BlackBerry sice na Google Play naleznete, oficiálně ale podporuje pouze telefony od BlackBerry, takže většina lidí k ní nemá přístup. A to je opravdu škoda, protože tato kanadská firma vždy uměla dělat perfektní klávesnice. Ta vychází ještě z operačního systému BlackBerry OS 10. Oproti klasickým Android klávesnicím nabízí trochu jiný přístup ke psaní. Bude vám totiž našeptávat slova přímo v klávesnici, která pak můžete jednoduchým potažením nahoru vložit do textu.

BlackBerry klávesnici stahujte ZDE.

blackberry-logo

Videoder

Tato aplikace patří vůbec k tomu nejlepšímu, co se dá najít na Androidu ohledně stahování videí z YouTube. Přednost Videoderu je v jeho jednoduchosti, najdete si video, které chcete, vyberete si z několika možných formátů a rozlišení, včetně podpory MP3. nastavíte, kde se má video uložit a dáte OK. Video se z YouTube rychle stáhne a převede do požadovaného formátu.

Videoder stahujte ZDE.

videoder telefony

LMT Launcher

LMT Launcher patří k tomu nejzajímavějšímu v tomto seznamu. Je určena pro všechny uživatele, kteří neustále zkouší nové launchery a mění si vzhled svého Android zařízení. Díky této aplikaci můžete jednoduše vyvolat menu s tlačítky, aplikacemi a informacemi jako je čas, datum, kapacita baterie apod. Vyvolá se tak, že přejedete prstem z kraje telefonu. Nastavení této aplikace je bohaté, řekli bychom až moc, protože se často budete ztrácet a vlastně nebudete přesně vědět, co nastavujete.

LMT Launcher stahujte ZDE.

maxresdefault

Pokemon Tower Defense

Na konec zde máme takovou perličku. Neexistuje zde asi člověk, který by v létě nezaznamenal mánii kolem hry Pokémon GO, takže proč si ji trochu nepřipomenout. Jak už podle názvu této hry můžete poznat, jedná se tower defense hru. V té se musíte bránit pomocí pokémonů, na které narazíte po světě. V každé úrovní, kterých ve hře nalezneme více jak sto, se musí bránit určitá zóna před nepřáteli.

Pokemon Tower Defense stahujte ZDE.

pokemon-tower-defense-006

Která aplikace mimo Google Play vás zaujala nejvíce? Máte nainstalované také nějaké jiné?

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (23)