Na Instagramu asi přibude nová možnost pro vydělávání peněz

aplikace Instagram affiliate

Zdá se, že populární sociální síť Instagram co nevidět zavede novou možnost, jak jejím prostřednictvím vydělávat peníze. Jasně, i nyní už známe vyloženě reklamní příspěvky či influencery placené jejich sponzory. V tomto případě má jít ale ještě o něco trochu jiného. Při rozboru jedné z chystaných verzí aplikace Instagram se totiž podařilo najít položku affiliate. Pokud tento pojem neznáte, jde o princip získávání procentuální části výdělku jako odměnu za doporučení a zprostředkování nákupu.

Zatím není úplně jasné, kdo a jakým způsobem by uživatelům platil, nicméně tlačítko s tímto názvem se objevilo v menu aplikace. Konkrétně v části, která je určena pro tvůrce neboli firemní a další marketingově pokročilé účty. Položku affiliate objevil při zkoumání Instagram aplikace reverzní inženýr Alessandro Paluzzi. Kromě této novinky objevil i možnost filtrování konkrétních slov v soukromých konverzacích nebo funkci Brightness.AI. Ta by měla mít na Instagramu na starost automatickou úpravu jasu u editovaných příspěvků.

Jaký je váš současný vztah k Instagramu?

Zdroj: XDA

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V kapse stále nosí starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)