Aplikace ICE vám může zachránit život

Aplikace ICE

Jsou aplikace, které používáte denně a z telefonu byste je neodinstalovali. Potom jsou aplikace, které vůbec nepoužíváte, ale máte je v telefonu pro nečekané příhody, jež vám sice neustále překáží, ale stejně si je pro pocit bezpečí v telefonu necháte. Mezi takové patří i aplikace ICE, tedy In Case of Emergency. Ta vám sice žádnou pomoc přivolat nedokáže, ale prozradí o vás určité informace, které by vám mohly pomoci v situacích, do nichž se nikdo nechce dostat.

Astmatik, alergik nebo dárce orgánů?

Telefon s sebou nosíme při každé příležitosti, proto se vývojáři zamysleli, zda by se nedalo telefonu jako média pro přenos informace využít pro případy, kdy jste sami a například ztratíte vědomí nebo řeč. Potom se o vás zachránce může dovědět, zda-li máte nějaké alergie, jestli jste daroval orgány nebo jste astmatik. Dále zjistí i vaši krevní skupinu (pokud ji znáte i vy) a kontakt na vaše přátele nebo rodinné příslušníky.

Aplikace ví jen to, co vy chcete

Všechny tyto informace o sobě můžete aplikaci zapřít nebo povědět. Lidé je potom mohou využít ve váš prospěch, ale jejich zneužití nejde vyloučit. Po otevření aplikace zadáte své informace a přidáte si i někoho z vašich přátel nebo příbuzných (klidně více kontaktů) a jejich telefonní čísla, na která by mohli případní zachránci zavolat a dát jim vědět, co se vám stalo.

Notifikace prozradí vše

Pokud by všechny tyto údaje nálezce našel až po důkladném prohledání všech zákoutí telefonu, byla by aplikace k ničemu. Naštěstí automaticky aktivuje notifikaci, která je viditelná i na zamčené úvodní obrazovce. Tu si můžete rozbalit tažením dolů (stažením notifikační lišty) a veškeré údaje se vám zde zobrazí. Vedle telefonního čísla vašich přátel se bude nacházet ikona telefonu, tou aktivujete hovor. Ovšem jen na odemčeném zařízení, ze zabezpečeného telefonu získáte jen číslo, na něž můžete sami ze svého telefonu zavolat.

Závěr: Jednoduchá, ale funkční aplikace

Přestože nás při každém odemykání telefonu pohled na notifikaci nedělal zcela šťastnými, necháváme si ji tam stále, protože víme, že by se nám někdy mohla hodit. Aplikace samotná je vyvedena příkladně jednoduše a veškeré informace uchová na bezpečném místě. Občas se ale stane, že se přátelé po půjčení telefonu z ruky dozví nějaký váš zdravotní problém.

ICE - In Case of Emergency
ICE - In Case of Emergency

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)