Menu

Aplikace Google Telefon nově umí automaticky filtrovat nevyžádané hovory

Google už nějakou dobu testuje funkci filtrování spamových hovorů ve své aplikaci Google Telefon. Nyní však byl test ukončen a v poslední aktualizaci se novinka objevila ve stabilní aktualizaci a lidé si ji tak můžou aktivovat.

Google Telefon dokáže nově filtrovat spamové hovory

Jednoduše řečeno to znamená, že pokud si v nastavení aplikace tuto funkci zapnete, tak se vám bude snažit zabránit tomu, aby vás rušily hovory, u nichž je podezření na spam. Poprvé začal test této funkce již v dubnu, po třech měsících je připravena.

google telefon spam hovory blok

Funkce je dostupná po poslední aktualizaci aplikace Telefon od společnosti Google, přesněji jde o verzi 21. Ve výchozím stavu je funkce vypnutá, musíte ji nejprve zapnout, a to v nastavení u položky “Identifikace volajícího a spam”. Všechny hovory, které Google identifikuje jako spam, budou automaticky přeřazeny do hlasové schránky, o hovoru však nebudete informováni. V hlasové schránce si jej pak ručně můžete přehrát.

Problémem však může být to, když Google zablokuje hovor, který nebyl spam, a protože takový hovor spadne do hlasové schránky, nemusíte se o tom ani dozvědět. Společnost totiž neprozradila, podle jakých kriterií se hovory budou blokovat.

Phone
Phone
Developer: Google LLC
Price: Free

Jak řešíte nežádoucí hovory vy? Vyzkoušíte novou funkci v Google Telefon?

Zdroj: phonearena.com

 

Komentáře

Radeg

radeg 33

16.7.2018 15:25

Nemám problém zvednout každý hovor a ten nevyžádaný, nejdříve slušně, odmítnout.
Ještě nikdy jsem takový hovor neměl později než v 16:00 a dříve jak v 8:00, o víkendu vůbec, takže v tom, že nevyžádané hovory má někdo v noci, apod, taky nemám problém.
Z automatiky mám strach už jen z důvodu popsaného v posledním odstavci článku.

Cardi

cardi -357

17.7.2018 7:40

Tohle uz samsung umi nejakou dobu, jednoduché neznámé čísla neberu…

Aleq

2

17.7.2018 12:59

Používám MůžuToZvednout https://play.google.com/store/apps/details?id=org.mistergroup.muzutozvednout&hl=cs
Nabízí se tedy otázka – je to lepší, než tento crowdsourcovaný, plně konfigurovatelný produkt s poměrně velmi dobrou databází?

Raso_megyessi

Rasťo Megyessi 0

19.7.2018 11:45

Na LG V30 nemožno nainštalovať, aplikácia nie je kompatibilná… čo to potrebuje??

RSS (komentáře k článku)