Jak snížit velikost obrázků a zachovat kvalitu? Nová aplikace Google Squoosh pomůže

google squoosh aplikace obrazky

To, že se Google zajímá o to, aby byly weby co nejrychlejší a nejlépe optimalizované není překvapením. Protože čím rychlejší internet, tím rychlejší a delší zobrazení reklam. A právě reklamy jsou hlavním zdrojem příjmů společnosti Google. Má to ale samozřejmě i své výhody, jednak v lepším zážitku ze surfování, ale i třeba v tom, že se uživatelům zpřístupní zajímavé služby a aplikace. Dobrým příkladem je novinka Google Squoosh. Jednoduchá aplikace dokáže výrazně redukovat velikost obrázků, přitom ale zachovává kvalitu.

Google Squoosh je webová aplikace, která funguje i offline

Novou aplikaci Squoosh nenaleznete na Google Play. Najdete ji na webové stránce squoosh.app. Přistupovat k ní můžete z každého prohlížeče, ať už na PC nebo na telefonech. Na telefonech může fungovat i offline. Při používání webové stránky se zobrazí nabídka k přidání na plochu telefonu. Pokud ji potvrdíte, webová aplikace se objeví v menu vašeho telefonu a bude se dát používat i bez nutnosti být připojený k internetu.

Aplikace podporuje celou řadu formátů, jako jsou JPG, MozJPEG, WebP, PNG apod. Můžete se také rovnou podívat na porovnání původního obrazu a komprimované verze v poměru 1:1. Můžete se tak rovnou podívat, jak se změní kvalita obrázku. Co jsme zkoušeli několik fotografií, tak byla kvalita na první pohled nerozeznatelná. Co už se ale změnilo, byla velikost fotografie. Průměrně se dokázala zmenšit o 70 procent. Jakmile se dokončí úprava, můžete si rovnou do zařízení uložit komprimovanou fotografii.

Pokud vás zajímá aplikace z pohledu kódu, tak rovněž není problém. Google ji vydává jako open source, zdrojový kód můžete najít na GitHub stránce.

Vyzkoušeli jste Google Squoosh? Jak se vám aplikace líbí?

Zdroj: engadget.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)