TOPlist

Aplikace Google Home bude zase o něco praktičtější

aplikace-google-home-razeni-oblibene-beta

Při ovládání prvků chytré domácnosti z mobilního telefonu je minimálně příjemné, když jsou všechna potřebná tlačítka co nejjednodušeji dostupná a na tom nejvhodnějším místě. Proto také smart home aplikace běžně mají sekci „oblíbené“ či „připnuté“, která obsahuje uživatelem vybrané prvky a nachází se ideálně na hlavní obrazovce nahoře. Tento prostor momentálně získává také aplikace Google Home, v jejímž beta vydání už se testuje i další vychytávka spojená s touto funkcí. U dlaždic s ovládáním oblíbených položek bude nově k dispozici také manuální seřazení.

Google Home
Google Home

Má být první ovládání světla na chodbě, nebo vypínač čističky vzduchu? V Google Home Public Preview, tedy beta verzi aplikace s novým vzhledem, zatím řazení oblíbených položek podléhá rozdělení do místností. Brzy však ve spodní části obrazovky přibude i tlačítko „reorder“ (česky nejspíš „seřadit“ či „přeorganizovat“), které dovolí dát jednotlivé dlaždice na konkrétní pozici na hlavní obrazovce. Termín plošného zavedení této novinky zatím není jasný.

Google Home aplikace reorder seřadit oblíbené přeorganizovat

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat i přímo přes Google News nebo na Facebookové stránce. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Jak často používáte aplikace Google Home?

Zdroj: 9to5

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)