TOPlist

Aplikace Google Files dostává užitečné tlačítko. K čemu slouží?

LDHdbIZaTQCOEfKPDD8EUA (1)
  • Funkce pro skenování souborů se dostává do další mobilní aplikace
  • Novinka v Google Files je velice podobná vychytávce, již nabízí Disk Google
  • Nyní se rozšiřuje mezi majitele Pixel zařízení, mrkněte na naše snímky

Stejně jako asi všechny aplikace od Googlu si i Files prošlo od svého vydání hned několika změnami. Vývojáři si přitom nedávají přestávky a do aplikace neustále přidávají nové vychytávky. Tentokrát se dočkáváme užitečné funkce v podobě tlačítka, které potěší všechny uživatele, jež nedisponují klasickým skenerem.

Jak upozornil známý novinář a expert na operační systém Android Mishaal Rahman, do Google Files přibylo tlačítko Skenovat, jež uživatelům dovoluje ofotit si papírové dokumenty, poupravit je a vytvořit z nich PDF soubor, který se následně uloží do zařízení. Ve Files k němu lze přistoupit prostřednictvím sekce Dokumenty, kde se nyní nachází sekce Scanned.

Files by Google
Files by Google

Novinka se patrně rozšiřuje mezi majitele Pixel zařízení a ukázala se i mně samotnému (k dispozici mám telefon Pixel 7 Pro). Po kliknutí na tlačítko se otevře rozhraní fotoaparátu, jež samo dokáže rozpoznat okraje dokumentu a poměrně precizně jej naskenovat. Jakmile stisknete spoušť, otevře se vám nabídka s úpravami, kde můžete z papíru pomocí inteligentní gumy odmazat nečistoty nebo na snímek umístit barevný filtr.

Funkce se v podstatě nijak neliší od možnosti Skenovat, kterou nalezneme uvnitř mobilní aplikace Disk Google. Nejenže si nevšimnete rozdílů v designu uživatelského rozhraní nebo jednotlivých funkcích, ale Rahman také na X poznamenal, že je pro skenování využíváno to samé API.

Jakou aplikaci využíváte pro správu souborů vy?

Zdroje: X, Vlastní

Adam Kurfürst
O Autorovi - Adam Kurfürst

Adam studuje na gymnáziu a technologické žurnalistice se věnuje od svých 14 let. Pakliže pomineme jeho vášeň pro chytré telefony, tablety a příslušenství, rád se… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)