Do aplikace Fotky Google přichází nový vylepšený editor

nový editor fotky google

Populární aplikace pro správu a úpravu fotek či videí Fotky Google vypouští do světa nový editor a pokročilé možnosti úpravy snímků zachycených v horších světelných podmínkách. Aktualizace se dle slov Googlu již začala globálně šířit a měli bychom se jí tak v několika následujících dnech dočkat i u nás v České republice.

Google Photos
Google Photos

Editor aplikace Fotky Google přinese novou záložku, která za pomoci strojového učení poskytuje návrhy na vylepšení jednotlivých snímků. Jedná se v podstatě o automatickou úpravu jasu, kontrastu nebo přidání filtrů přizpůsobených na míru každé fotografii. Každou z aplikovaných úprav pak bude možné dále manuálně editovat.

fotky google automatické úpravy

Mimo novinku v oblasti automatických úprav aplikace Fotky Google představí obměněné rozložení uživatelského rozhraní. To by mělo být nyní přehlednější a díky větší velikosti jednotlivých prvků také pohodlnější na ovládání.

Pro telefony Pixel 4a a Pixel 5 přibude v nabídce také funkce „Portrétní světlo“. Ta zvládne díky algoritmům umělé inteligence do fotografií přidat umělé světlo a prosvětlit tak například stíny v obličeji. Míru přisvětlení i polohu světla přitom bude možné opět manuálně editovat. Google současně avizuje budoucí podporu i pro další Pixel zařízení.

Zaujaly vás nové možnosti, které nový editor aplikace Fotky Google nabídne?

Zdroj: Google Blog

Barbora Koďousková
O Autorovi - Barbora Koďousková

Už jako malá propadla kouzlu počítačů a probouzejících se technologií. Své nejnovější poznatky vždy nadšeně sdílela se svým okolím. Přes svůj první, tlačítkový telefon Ericsson… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)