Aplikace eRouška byla odpojena od přístrojů. Asi definitivně

aplikace eRouška ukončení

Ministerstvo zdravotnictví ČR a spolupracující týmy k prvnímu listopadu 2021 pozastavily fungování aplikace eRouška. Důvodem ukončení je podle oficiálního vyjádření pokles zájmu veřejnosti, což už bylo delší dobu dost patrné. Ministerstvo oznámilo, že eRouška měla k okamžiku vypnutí zhruba půl miliónu aktivních uživatelů. Informaci o nákaze do ní bohužel vkládali už jen jednotky nebo malé desítky uživatelů denně. Využívání se významně nezměnilo ani s růstem počtu nakažených v podzimních měsících. Hlavní příčinou je podle provozovatelů vyšší očkovanost podstatné části uživatelů.

eRouška - Part of Smart Quaran
eRouška - Part of Smart Quaran

I když velká část veřejnosti aplikaci nepřijala, ministerstvo si za jejím nasazením stojí. “Z dlouhodobého pohledu eRouška nepřímo pomohla zvládat epidemie tím, že varovala více než 400 tisíc uživatelů na potenciální riziková setkání a doporučila jim pravidla bezpečného chování. Tím významně přispěla k omezení šíření nákazy a zvládáni epidemie. Po napojení na evropskou federační bránu komunikovala s obdobnými aplikacemi jiných států EU a hlídala rizikové kontakty s cizinci,” stojí v prohlášení.

Nedá se asi očekávat, že by byl nástroj znovu spuštěn, i když si provozovatelé nechávají tuto možnost v záloze. Aktuální deaktivace znamená, že pokud aplikaci ponecháte nainstalovanou v telefonu, nebude běžet na pozadí a ubírat baterii a bude zabírat minimum místa v uložišti mobilního zařízení. Nasbíraná data se v telefonu smažou automaticky do dvou týdnů od vypnutí aplikace/deaktivace funkce Oznámení o kontaktu. Údaje ale můžete odstranit i ručně.

Jak dlouho jste eRoušku používali a kolik vám nahlásila kontaktů?

Zdroj: MZČR

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)