Menu

Aktualizace aplikace Disk Google paradoxně odebírá některé funkce

Další aplikací, kterou se Google rozhodl aktualizovat, je Disk Google (Google Drive) – nová verze nese číslo 1.3. Poněkud paradoxně update odebírá některé funkce – konkrétně k editaci dokumentů je nyní nutné doinstalovat programy Docs (Dokumenty Google) a Sheets (Tabulky Google).

Google Drive 1.3

Google Drive 1.3

Prohlížení textového dokumentu

Prohlížení textového dokumentu

Editace textového dokumentu

Editace textového dokumentu

Novinky v aplikaci Disk Google 1.3:

  • Přepracovaná boční nabídka s odkazy na nastavení.
  • Při pokusu o editaci dokumentů vyzve k instalaci aplikací Docs a Sheets.
  • Tlačítko Nový soubor v plovoucí nabídce.
  • Tlačítko pro obnovení seznamu dokumentů.

První věc, které si takřka jistě po aktualizaci všimnete, je požadavek na instalaci výše uvedených aplikací, který se zobrazí v případě, kdy chcete dokument editovat. Bez programů Docs a Sheets získáte pouze možnost základního zobrazení. Po nainstalování zmíněných aplikací se Disk Google začne chovat dosud obvyklým způsobem. Na první pohled je to možná poněkud matoucí, nicméně můžeme předpokládat, že cílem je snaha o rychlejší a snadnější aktualizaci funkcí pro úpravu jednotlivých typů souborů namísto aktualizace celého programu Disk Google. V dohledné době se také máme dočkat aplikace Slides, určené pro práci s prezentacemi.

Disk Google 1.3

Disk Google 1.3

Prohlížení tabulky

Prohlížení tabulky

Editace tabulky

Editace tabulky

Google uvolňuje aktualizaci programu Disk Google postupně, takže může trvat i několik dnů, než dostanete novou verzi. Pokud nechcete čekat, můžete si stáhnout a nainstalovat APK balíček z jednoho z alternativních zdrojů. V takovém případě je ovšem nutné mít v systémovém nastavení povolenou instalaci aplikací z jiných zdrojů než Obchodu Google Play.

Disk Google
VerzeLiší se dle zařízení
VelikostLiší se dle zařízení


Zdarma

Zdroje: Android Police.

 

Komentáře

Smekyyy

smekyyy 0

5.5.2014 10:13

No nevim, po instalaci této nové verze můžu stále upravovat dkumenty i bez těch dvou aplikací

bckp

5.5.2014 10:20

Mám nainstalovaný QuickOffice, a úpravy se mi spouští v něm, takže pro mě je to celkem vítaný update, protože Drive je nyní menší :)

Hokyjack

Hokyjack

5.5.2014 14:33

Jj, je to z důvodu zmenšení velikosti aplikace. Někteří nepotřebují editovat dokumenty v Drive – stačí jim prohlížení nebo mají jinou aplikace. Doporučuji třeba Kingsoft Office

Alfator007

z aplikace
5.5.2014 18:53

O této aktualizaci víme od minulého týdne z jiných zdrojů. Je toho plný web, přišly jste tzv. s křížkem po funuse.

Mor

z aplikace
6.5.2014 6:54

Alfator: gratuluji, navrhuju udělit indiánské jméno “ten, který sleduje mnoho zdrojů a plačtivě se dožaduje jejich časové korelace”

RSS (komentáře k článku)