TOPlist

Tato aplikace obsahuje malware Joker. Stáhlo si ji více než 500 000 lidí a připravila lidi o balík peněz

Malware Joker Google Play

Na začátku měsíce jsme vás informovali o nejstahovanějších Google Play aplikacích za listopad 2021 a bohužel mezi nimi byla i nebezpečná aplikace Color Messages, která byla stažena více než 500 000krát. V tuto chvíli se v obchodě již nenachází, ovšem je možné, že jste si ji stáhli i vy a doposud ji máte ve svém telefonu.

Malware Joker opět útočí. Tentokrát jako Color Messages

Firma Pradeo analyzovala aplikaci Color Messages a zjistila, že má přístup ke kontaktům v telefonu a také uživatele bez jejich vědomí přihlašuje k placeným službám. Že jste to už někde slyšeli? Ano, jedná se o malware, který je známý jako Joker. Ten se k odběru prémiových služeb přihlašuje pomocí SMS zpráv.

V posledních dvou letech byl tento malware zachycen ve stovkách aplikací a přestože se Google v ochraně zlepšuje, tuto aplikaci si stihlo stáhnout více než 500 000 lidí. Pokud ji tedy máte ve svém mobilu, okamžitě si ji odinstalujte. Uživatelé si stěžují, že přišli o nemalé částky.

Narazili jste někdy na podvodnou aplikaci?

Zdroj: phonearena

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)