Aplikace Clipboard Actions: Kopírování textu jednoduše a efektivně

clipbard actions nahled

Kopírování a vkládání nejsou na Androidu jednou z těch nejlépe vychytaných a snadno použitelných funkcí. Ačkoli s příchodem Marshmallow se celý proces zlepšil, od jednoduchosti mají mnohdy frustrující pokusy o zkopírování částí vět daleko. Tradičně však nic, co by nevyřešila jednoduchá aplikace. Svět Androida poradí, jak vyzrát spolu s Clipboard Actions na kopírování textu.

S Clipboard Actions zanevřete na běžné kopírování

Bezplatná aplikace Clipboard Action je v Google Play nováčkem a už po tisíci stažení se pyšní skóre 4,7 hvězdiček. A není se co divit, minimalistické prostředí zcela bez reklam je pro tento typ aplikací spíše unikátem. Samotné fungování aplikace je podmíněno neustálým chodem na pozadí – což je ovšem logické. Po příslušném nastavení menu odpovídajícímu vašim představám se totiž Clipboard Action zapojí do dění pokaždé, když vyberete a zkopírujete jakoukoli část textu.

Menu usnadní práci s vybraným textem

Alternativní menu aplikace je velkým a praktickým usnadněním pro celý proces kopírování. Tabulka se zvolenými funkcemi se zobrazuje bez prodlení a spolehlivě po vybrání části textu v notifikační liště. Po samotném zkopírování plnohodnotně přebírá režii nad nepřehlednými a nedostačujícími funkcemi umístěnými automaticky na horní hraně obrazovky.

Chytrá nabídka logických funkcí

Vybrat vše, kopírovat a sdílet je doplněno o rozšířené možnosti, které se často mění podle relevantnosti. V praxi to funguje tak, že při kopírování telefonního čísla se zobrazí nabídka telefonovat, kterou však nahradí například možnost navigace při označení adresy.

ctrl-c-hi

Spolehlivý pomocník

Vybraný text je možné i v mžiku přeložit nebo vytvořit QR kód. Ačkoli se zdá být funkcí až příliš mnoho, nejste jimi zahlceni najednou a ve skutečnosti se Clipboard Action osvědčil jako spolehlivý pomocník. Přeci jen – nativní kopírovací možnosti nenadchnou žádnou vychytávkou navíc a vyznat se v různých ikonách bez popisků také není jednoduchý úkol. Dáte Clipboard Action šanci?

Clipboard Actions & Notes
Clipboard Actions & Notes
Johanna Kovaczicz
O Autorovi - Johanna Kovaczicz

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)