TOPlist

Česká aplikace pro boj s cukrovkou je teď na půl roku zdarma. Co všechno umí?

Vitadio aplikace boj s cukrovkou

Cukrovka je nemoc, kterou trpí každý desátý občan naší republiky. I v boji s cukrovkou už dnes můžou pomoct technologie. Mladý český startup, který stojí za vývojem aplikace Vitadio teď nabízí zdarma členství v ceně několika tisíc korun. S čím vším dokáže nemocným aplikace pomoct?

Vitadio je aplikace, která se zaměřuje na prevenci a léčbu diabetu 2. typu. K zastavení nebo i zvráceni postupu této nemoci je nutné upravit životosprávu a naučit se zvládat každodenní rutiny. Právě na pomoc v těchto oblastech se zaměřuje aplikace Vitadio. Dvanáctiměsíční program slibuje, že uživatele naučí, jak změnit životosprávu a efektivně zvládnout cukrovku. Aplikace je v ČR registrovaná jako zdravotnický prostředek. Celá aplikace Vitadio je vytvořena ve spolupráci s lékaři a nutričními terapeuty. V aplikaci uživatelé najdou rady a tipy šité na míru, týdenní výzvy nebo online komunitu ostatních diabetiků a databázi receptů.

Registrovat se do půlročního programu je možné zdarma na webu Vitadio.

Vitadio
Vitadio

Aplikace Vitadio také umí sbírat data z různých chytrých náramků nebo chytré váhy. Data následně vyhodnocuje. Vývojáři si prý zakládají na tom, aby vše probíhalo zábavnou a přehlednou formou. Největším výhodou celého programu je ale dostupnost odborného terapeuta, který může kdykoliv poradit přes online chat nebo telefon. Roční program pro boj s cukrovkou stojí 5000Kč. Firma teď nabízí půlroční variantu zdarma.

„Digitalizujeme terapeutickou péči pro pacienty s diabetem,“ Říká Röhryová z Vitadio

„Digitalizujeme terapeutickou péči pro pacienty s diabetem,“ Říká Röhryová z Vitadio

Vývojáři usilují o to, aby jejich aplikace Vitadio byla hrazena z veřejného zdravotního pojištění. Díky dobrým výsledkům v boji s cukrovkou se jim toho již podařilo dosáhnou v Německu, kde bude aplikace hrazena pojišťovnami od příštího roku.

Jaké chytré pomocníky pro zlepšení zdraví používáte?

Zdroj: Vitadio web

Petr Ludvík
O Autorovi - Petr Ludvík

Se smartphony jsem začal v roce 2004. Můj první Android byl T-Mobile G1 (2009). Vystřídal jsem většinu telefonů Google Nexus a Pixel. Posledních deset let… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)