Menu

APK Batch Installer – hromadná instalace aplikací z PC snadno a rychle

Instalace aplikací z Google Play je velmi rychlá a snadná. Ovšem v případě, že chceme instalovat spousty aplikací najednou, může tento proces zabrat velmi dlouhou dobu. Dnes si představíme nástroj APK Batch Installer, pomocí kterého lze z počítače velmi rychle a snadno instalovat hromadně spousty apk souborů.

APK Batch Installer

Situací, ve kterých potřebujeme najednou nainstalovat mnoho aplikací, může být vícero. Nejčastěji se ale jedná o nákup nového telefonu či jeho kompletní smazání (například při změně ROM či preventivnímu smazání). Můžeme se sice spolehnout na aplikace vázané k účtu, ale nad tímto procesem nemáme úplnou kontrolu. Nástroj APK Batch Installer vám umožní velmi rychle a snadno instalovat APK soubory z prostředí PC a vystačíte si pouze s několika kliknutími. To se skvěle hodí v případě, že si vytvoříte sadu APK souborů, která též může posloužit i jako záloha funkčních verzí aplikací. Návod, jak stáhnout APK soubory přímo z Google Play, jsme vám prozradili zde. Takto nainstalované aplikace se jeví jako běžné aplikace z Google Play a nabídnou i případnou aktualizaci přímo z Obchodu Play.

Co budeme potřebovat?

  • mobilní telefon s aktivním USB laděním
  • počítač s nainstalovanými správnými ADB ovladači
  • APK soubory uložené kdekoliv v PC
  • USB kabel pro propojení telefonu s počítačem
  • program APK Batch Installer

apk batch installer

Krok číslo 1 – příprava APK souborů

Jelikož využívá APK Batch Installer přímo instalační soubory jednotlivých aplikací, logickým prvním krokem je jejich stažení a uložení do PC. Návod, jak to učinit, jsme vám přinesli například zde. Zároveň musíme mít na paměti, že tímto způsobem lze stahovat pouze bezplatné aplikace. Jednotlivé apk soubory je nutno uložit do jedné složky ve vašem počítači, umístění může být libovolné.

Krok číslo 2 – připojení telefonu k PC a vyzkoušení ADB spojení

Před připojením telefonu je nutné zkontrolovat, zda je aktivní režim USB Ladění. Jeho volba aktivace se u každého telefonu liší, zpravidla ji nalezneme v Možnostech pro vývojáře. Počítač musí disponovat nainstalovanými a správnými ADB ovladači (vyzkoušet můžete například Minimal ADB and Fastboot). Před samotnou instalací apk souborů je vhodné ověřit, zda je spojení s telefonem v pořádku. To lze velmi snadno příkazem adb devices přímo v příkazovém řádku ADB, samozřejmě již musí být v tento okamžik připojen mobilní telefon k počítači USB kabelem.

APK Batch Installer - USB debugging

APK Batch Installer - ADB spojení

Krok číslo 3 – instalace pomocí APK Batch Installer

Výhodou programu APK Batch Installer zůstává i fakt, že jej není třeba instalovat, ale pouze spustit. Tento program je určen pro operační systém Windows a můžete jej stahovat například zde. Instalace aplikací je velmi snadná – po spuštění APK Batch Installer stačí jen zkontrolovat, zda je zvolena volba Batch Intall APKs v menu Select the desired operation perform a v Directory od APK files vybrat správnou složku, ve které jsou APK soubory. Potvrzením volby Next se dostáváme na obrazovku, kde si můžete zvolit, které aplikace z dané složky chceme do zařízení nainstalovat. Dalším potvrzením se již dostáváme k samotné instalaci. Snadné a rychlé.

Co dalšího APK Batch Installer zvládá?

V tomto článku jsme se zaměřili především na dávkovou instalaci jednotlivých APK souborů, ale to není jedinou funkcí, kterou APK Batch Installer oplývá. Pokud navíc váš telefon disponuje ROOT oprávněním, můžete své aplikace z telefonu také velmi snadno zálohovat, a to i s uživatelskými daty včetně následného obnovení do telefonu. S právy ROOT ani nebudete potřebovat kabel – lze využít i bezdrátové připojení. APK Batch Installer může posloužit i pro zálohu SMS zpráv, tato funkce je ale zatím pouze experimentální.

 

Komentáře

pruďas

pruďas

23.12.2014 6:48

To je na tom android tak mizerne, ze potreba kazdou blbost delat pres pocitac ?

wirgil

wirgil

23.12.2014 7:46

Pruďas: Děkuji za výživnou připomínku. Úplně mi otevřela oči.

Cenzzor

z aplikace
23.12.2014 9:45

nebo muzu zvolit jednodusi moznost a to ze se prihlasim do googleplaye pod stejnym uctem jako mam v telefonu a pak uz jen staci u aplikace kterou v telefonu chci kliknout na nainstalovat staci koukat do jakeho zarizeni se to instaluje alee to jen v pripade ze mate na jednom uctu vic zarizeni a voala aplikace se nainstaluji ;-)

Albert

Albert

23.12.2014 10:41

No me hlavne zadnym nastrojem nejde z GPlay stahnout tato aplikace:
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.xinruizhi.btlinker
Zvladl by nekdo to APK stahnout a nekam mi ho dat? Dik moc!

Pipa

z aplikace
23.12.2014 11:25

No vzhledem k tomu že mám většinu aplikací placených, tak je mi to k ničemu. Ani Titanium není bezchybné a navíc potřebuje root.

Peter Kotrčka

23.12.2014 13:09

fajn návod. a pre cenzzora: je to “voila”, teda ak si chces (co predpokladam) napisat francuzske slovo (alebo frazu, podla vyznamu) s vyslovnostou +- “vuala”

Radek Ježík

z aplikace
23.12.2014 22:59

SA dostal pod stromeček W8.1? :-)

RSS (komentáře k článku)