Apex Weather: jaká je aplikace počasí od tvůrců legendárního launcheru?

apex-weather

Android Does Team je značka, kterou nejvíc proslavil alternativní launcher Apex Launcher či sada widgetů Fancy Widgets. Obě zmíněné aplikace mají na svém kontě několik milionů instalací. Jak se ale povedla meteorologická aplikace Apex Weather? Na to se pokusíme odpovědět v naší recenzi.

Obsah článku o Apex Weather

Co Apex Weather slibuje?

Popisek v Obchodě Play vyzdvihuje na prvním místě široké možnosti přizpůsobení. Dále slibuje hodinové a denní předpovědi počasí, upozornění na nepříznivé meteorologické jevy a widgety, které si můžete vytáhnout na domovskou obrazovku.

Apex Weather

Apex Weather

Jako hlavní funkce a vlastnosti jsou jmenovány:

  • Aplikace zobrazuje teplotu a aktuální meteorologickou situaci na místě, kde se právě nacházíte.
  • Lze sledovat počasí na více místech po celém světě – stačí si je přidat do seznamu.
  • Přesná předpověď napoví, jak se máte obléknout a jestli si vzít deštník.
  • Hodinová předpověď na dalších 24 hodin, denní předpověď na dva týdny dopředu.
  • Upozornění na špatné počasí, jako jsou bouřky, horka, silné srážky, vítr a tak dále.
  • Widgety s radarem, přesnou teplotou, předpovědí, časem východu západu slunce, vlhkostí, tlakem vzduchu a dalšími informacemi.
  • Satelitní mapa usnadňuje sledování vývoje počasí.
  • Animovaná mapa ukáže, zda se blíží déšť, sníh či bouřka.
  • Vlhkost, viditelnost, index UV, tlak vzduchu, rychlost větru, čas východu a západu slunce v různých jednotkách.

Jak Apex Weather funguje v praxi?

Po prvním spuštění požádá aplikace o přístup k poloze. To je vcelku relevantní požadavek, neboť na základě tohoto údaje poskytuje informace o aktuálním stavu a výhledu do budoucnosti v místě, kde se nacházíte. Při dalších spuštěních vás pak zpravidla „počastuje“ celoobrazovkovou reklamou.

Základní informace jsou podávány formou „dlouhé obrazovky“, kdy se postupně posouváním směrem dolů dozvíte všechny potřebné údaje. Na prvním místě jsou to informace o aktuální situaci, skutečná a pocitová teplota.

Následuje základní předpověď na další dva dny v podobě ikony, minimální a maximální očekávané teploty. Níže najdete další podrobnosti o současném stavu, jako jsou rychlost a směr větru, vlhkost vzduchu, viditelnost, UV index, tlak vzduchu a časy východu, respektive západu slunce.

Dále je připravena hodinová předpověď (po klepnutí až na dalších 24 hodin) a denní prognóza (po klepnutí na následující dva týdny). Na obou obrazovkách s podrobnostmi přitom narazíte na poměrně výraznou reklamu.

Další údaje a funkce

V další částí je připravena informace o aktuální fázi Měsíce a meteorologické mapy, poskytované serverem Windy.com. Ještě níže je nabídka článků – bohužel nikoli meteorologických, ale zpravidla z bulvárních médií. To, společně s poměrně špatnou lokalizací, docela kazí celkový dojem.

Přes boční nabídku můžete přidal další místa, na kterých hodláte sledovat počasí. To se hodí například pokud se chystáte na dovolenou a potřebujete vědět, jestli bude lepší zabalit si plavky a sluneční brýle, nebo vsadit spíše na deštník či pláštěnku. Mezi jednotlivými místy pak budete přepínat horizontálním posunem.

Součástí programu je jen jeden widget v rozměru 4×2, zobrazující teplotu, čas, předpověď na následujících pět dnů a některé další podrobnosti. Přímo z aplikace autoři odkazují na další widgety, publikované pod hlavičkou Weather Widget Theme Dev Team.

Resumé

Nutno konstatovat, že naše dojmy z aplikace Apex Weather jsou značně rozpačité. Na jedné straně jsou tu poměrně pěkně podané informace o aktuální situaci i předpověď na další hodiny a dny. To vše je zabaleno do příjemného grafického kabátku.

Na straně druhé je tu doslova tragická lokalizace, opravdu výrazné množství reklam (autoři slibuji do budoucna verzi Pro bez reklam) a za obzvláště drzé považujeme zobrazování informací v oznámeních, ačkoli je tato volba v nastavení aplikace neaktivní.

Celkově vzato můžeme říci, že jak byl Apex Launcher ve své době zavedeným pojmem, tak Apex Weather spíše jen těží ze zavedeného jména a slouží jako reklamní nosič a propagátor dalších programů a widgetů. Přesto mu nelze upřít i praktickou informační hodnotu.

V Obchodě Play je aplikace na den přesně měsíc a za tu dobu si ji stáhlo více než deset tisíc uživatelů. Výrazně převažují kladná hodnocení, takže průměrná známka je 4,5. Instalační balíček, velký poměrně masivních 47 MB, můžete používat na zařízeních s Androidem 4.1 a novějším.

Apex Weather
Apex Weather

Jak se vám líbí Apex Weather?

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (11)