Hra Angry Birds Action!: Rozzuření ptáci zachraňují vejce

aaa_icon

Jen několik týdnů zbývá do premiéry filmu Angry Birds, takže společnost Rovio, která za „rozzuřenými ptáky“ stojí, musí věnovat zvýšenou pozornost propagaci. Jedním z prvků marketingového mixu má být také nově uvolněná hra Angry Birds Action! Aplikace byla původně ke stažení jen ve vybraných regionech, od včerejšího večera je však k dispozici pro všechny.

Angry Birds Action! jsou v podstatě „klasická pinballovka“ kombinovaná s prvky typickými pro herní sérii Angry Birds. V každé herní úrovni jsou připravená vejce, která je nutné zachránit. Hráč vystřeluje ptáka z praku, ten se pak odráží od objektů na herní ploše, případně tyto objekty rozbíjí, a pokud se trefí do vejce, to exploduje a je tímto zachráněno (trochu zvláštní, ale proč ne?). Poměrně dobrou představu si můžete udělat z následující upoutávky.

Angry Birds Action! – Cinematic Trailer (Google Play)

Angry Birds Action! – Cinematic Trailer (Google Play)

Jak je u Rovia v posledních verzích her zvykem, můžete počítat s poměrně vydatnými nákupy v aplikaci v cenovém rozmezí od 32,37 Kč do 2 451,92 Kč. V tomto případě budete dobíjet energii – za peníze okamžitě, další můžete získat tím, že se podíváte na reklamu, nebo pošlete příspěvek na sociální sítě.

Angry Birds Action! ve spojení s realitou

Svět Angry Birds Action! je také propojený se skutečným světem – existují totiž takzvané „BirdCodes,“ které najdete na předmětech, jako jsou hračky, oblečení, potraviny a další. Ve hře tyto kódy jednoduše naskenujete a dostanete za to nějaká vylepšení, odemknutí dalšího obsahu, minihry v rozšířené realitě a podobně. Vydáte-li se na film Angry Birds, který v kinech poběží od 20. května (v Česku však až od 30. června), pak na základě zvuku přehrávaného během titulků (má se jednat o „neslyšitelný digitální vodoznak“) se odemknou speciální úrovně a bonusové scény z filmu. Jedinou podmínkou je zapnout hru během titulků.

Zájem o Angry Birds jako značku pomalu klesá a někdejší sláva, založená na jednoduchosti prvního dílu této hry, který byl takřka fenoménem, je nenávratně pryč. Film je dalším pokusem, jak dostat „rozzuřené ptáky“ do povědomí široké veřejnosti. Uvidíme, zda s tímto záměrem Rovio uspěje. Samotnou hru Angry Birds Action! však jako herní trhák nevnímáme – po více než 100 000 stažení má průměrné hodnocení 4,0. Ostatně zkuste si jí sami (instalovat můžete na Android 4.1 a novější) a napište nám své názory do diskuze pod článkem!

Angry Birds Action!
Angry Birds Action!

Zdroje: androidpolice.com, androidcentral.com.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)