Menu

Angry Birds 2: Naštvaní ptáci chtějí opět dobýt herní průmysl. Jak?

Angry Birds 2 se blíží

Navzdory několika zaškobrtnutím a propuštění více než stovky zaměstnanců firmy Rovio zůstává série Angry Birds synonymem úspěchu v oblasti mobilních her. Pochopitelné ovládání, sympatická grafika, chytlavá hudba a jednoduchý úkol, spočívající ve střelbě různobarevných ptáků na zelená prasata – to byly hlavní ingredience úspěšné arkádové pařby. Kromě původní verze se hráči dočkali také licencovaných pokračování Transformers, Rio a Star Wars. Pro mnohé hráče ale zůstala jedničkou první verze, nazvaná prostě “Angry Birds.” Ta spatřila světlo světa v prosinci 2009 a jednalo se o 52. hru vývojářského studia Rovio. Jistě nejen příznivcům “jedničky” udělá radost oficiální informace, že Rovio hodlá vydat pokračování – Angry Birds 2. Podle dostupných informací by se hra měla vrátit ke kořenům celé série, neboť se má stát přímým pokračováním prvního dílu.

Angry Birds 2 přijdou 30. července, hlásí Rovio

Angry Birds 2 přijdou 30. července, hlásí Rovio

Angry Birds 2 se blíží

Angry Birds 2 se blíží

Abychom nevařili z vody, podíváme se na včerejší oficiální prohlášení finské společnosti Rovio: “S více než třemi miliardami stažení, miliony fanoušky po celé planetě, … spoluprací s řadou největších celebrit jsme skutečně hrdí na to, že Angry Birds jsou matkou všech mobilních her. S potěšením oznamujeme, že tato matka má pokračování – Angry Birds 2! Angry Birds 2 vletí do aplikačních obchodů po celém světě 30. července.” Kromě toho autoři slibují hru, do které se znovu zamilujete.

Bude to pařba!

Bude to pařba!

V tuto chvíli je k dispozici jen minimum dalších podrobností – Rovio vydalo propagační obrázek a spustilo web s odpočtem, nicméně není zřejmé, zda se hráči mohou těšit na nějaké nové ptáky, triky, nebo animace. Ze snímku lze usuzovat na jemnější grafiku, nicméně až za 13 dnů se dozvíme, jak vlastně budou noví “rozzuření ptáci” skutečně vypadat. Hra také předchází filmu, který má jít do kin v příštím roce.

Další informace budou kromě oficiálních stránek, kde se můžete přihlásit k odběru novinek, publikovány také na sociálních sítích Facebook, Twitter, Instagram, Vine a YouTube, kde můžete vidět následující krátké promo video. Další várku informací bychom se měli dozvědět na tiskových konferencích v New Yorku a San Franciscu, které se budou konat 28. července.

Angry Birds 2 jako 16. pokračování

Angry Birds 2 budou šestnáctým pokračováním úspěšné série, obsahující dosud tyto díly:

Portfolio her Angry Birds

Portfolio her Angry Birds

Budou Angry Birds 2 stejně populární, jako první díl? Musíme vzít v úvahu, že mobilní hry zaznamenaly od roku 2009 značný rozmach a posun. Tentokrát tedy bude pro Rovio těžší dosáhnout miliardu stažení, neboť konkurence je mnohonásobně větší než před šesti lety. Nicméně pokud se podaří “dvojku” vyladit a vychytat, možná se povede navázat na dřívější úspěch.

Zdroje: Android Police, Rovio, Geek, The Verge, Android Central.

 

Komentáře

mt23

mt23

17.7.2015 10:16

Dobít??? Ale no tak ;-)

faktužmetedmegamocmoczacinatestvat

faktužmetedmegamocmoczacinatestvat

17.7.2015 10:25

mt23: Ale no ták, nechte je :-D Vždycky si zde každý den najdu jednu/dvě hrubky … dopřej zábavu i ostatním :-D

rebeca

rebeca

z aplikace
17.7.2015 13:45

remember Angry birds 2 is Skynet

uni

uni

17.7.2015 13:50

Jednička byla super (a jistě i Seasons, pak už to nějak škobrtalo), ale celá hra se naprosto devalvovala dvěma kroky. Přidáním PowerUp, které značně měnili obtížnost, už nebyla taková výzva 3*, což v původní hře bylo až na hranici hardcore (jedině dobře), úspěch měl význam a následně InApp, kdy hru dohrál doslova každý cucák, co prostě nakoupil PowerUpy.
Takže recept na další díl je jasný jak facka, zpět k hratelnosti! A klidně brutální nároky (škálovatelně) na HW, ať se nám ty jádra a 2K displeje pěkně roztopí.
Jsem zvědav, těším se, je tam kousek optimismu, ale naprostá většina skepse…

Odra

Odra

18.7.2015 16:22

kuk

Tomáš Marný

Tomáš Marný

21.7.2015 16:30

To bude opět další pitomost! Osobně bych uvítal třeba Fable nebo Don’t Starve.

Lukyss

z aplikace
6.8.2015 13:45

to my nepřijde jako super zpráva je milion mnohem lepších her a vy sem dáte takovou blbost…..

RSS (komentáře k článku)