Android chce na tlačítkové mobily. První fotky ukazují, jak může vypadat

Android - tlačítkové mobily - testování

Ačkoliv Android vznikl jako operační systém pro dotykové telefony, plánuje si urvat podíl na rozrůstajícím trhu tlačítkových. Ty jsou sice “hloupé”, ale řada uživatelů jim dává přednost před smartphonem. To podporuje i překonaná hranice 100 milionů tlačítkových mobilů s KaiOS. A právě tomu chce jít Android po krku. Systém Android na tlačítkové mobily se má výrazně lišit jak od klasického Androidu, stejně jako od odlehčeného Android Go. První snímky z testování ukazují málo, ale OS zatím nevypadá vůbec špatně.

O Androidu na tlačítkové mobily víme málo, ale něco přece

Googlu se daří vývoj i testování držet pod pokličkou, takže sám nic neukáže. Důvěrný zdroj nicméně pořídil fotky, na nichž je pravděpodobně zachycen tlačítkový telefon Nokia. Zabalen je sice v gumovém pouzdře, prozrazuje ho však prostřední “domovské” tlačítko i zbytek klávesnice. Že se jedná o Android pak prozrazuje domovská obrazovka s “googlím” mikrofonem a vybídkou pro změnu jazyka.

Mobil by měl podle všeho umět i hlasové zadávání a k dispozici může být Google Assistant. Z aplikací nechybí fotoaparát, a jak je u Googlu zvykem, tak YouTube nebo prohlížeč Chrome. Ten mj. obsahuje kódy, které podporu pro tlačítkové telefony napovídaly už dříve. Nakolik pohodlné bude ovládání tlačítkového mobilu s Androidem není jasné.

V jistém smyslu to bude krok zpět, jsem si ale téměř jistý, že to řada uživatelů uvítá. Velkou výhodou bude i nižší pořizovací cena, tlačítkové mobily stojí běžně do tisícovky.

Koupili byste si tlačítkový mobil s Androidem?

Zdroj: 9to5google

Lukáš Altman
O Autorovi - Lukáš Altman

Ahoj. Baví mě technologie a aplikace, které usnadňují každodenní život. Ve své tvorbě rád používám konstruktivní kritiku, fandím značkám jako Huawei, Honor nebo Xiaomi. více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)