TOPlist

Android telefony obdrží speciální režim pro řízení vozidla. Konkurovat bude Android Auto

asistent google režim pro vozidla

Ne každý má vozidlo s podporou Android Auto, navíc tato služba oficiálně v České republice ani není dostupná. Google připravuje speciální režim pro řízeni vozidla, který promění váš telefon v ultimátního pomocníka při řízení. Má mnoho funkcí, které známé z Android Auto, ale není tak omezený. Podpora přijde pro telefony, na kterých funguje klasický Asistent Google. A to sebou přináší i určité nevýhody.

Režim pro řízení vozidla u telefonů má mnoho společného s Android Auto

Režim pro vozidla je značně propojen s Asistentem Google. To jde vidět i ze způsobu spuštění. Nebude se zapínat žádná aplikace, ale řekne se příkaz „Hey Google, Let’s Drive“. Bohužel kvůli tomu se nedá očekávat, že by režim podporoval češtinu, vystačit si budeme muset s angličtinou či jiným více rozšířeným jazykem.

Google Assistant’s driving mode

Google Assistant's driving mode

Jakmile nový režim aktivujete, spustí se speciální obrazovka s minimalistickým designem. Uzpůsobena je tomu, abyste na ni viděli užitečné informace během jízdy. A to třeba informace o provozu, navigaci, poslední hovory či ovládání médií. Dále třeba vaše nadcházející schůzky z kalendáře. Samozřejmě díky tomu, že je režim postavený kolem Asistenta Google, tak se dá kompletně ovládat hlasem.

Jedná se o nicméně o konkurenci klasického Android Auto. Už to ale ani není překvapivé. Google už mnohokrát v minulosti ukázal, že nemá problém vytvořit více aplikací se stejnými funkcemi. Vypadá to, že Google plánuje udržovat obě možnosti. Před pár dny totiž společnost oznámila velký redesign Android Auto. Nicméně mobilní verze Android Auto přijde o podporu, nadále bude Google podporovat pouze infotainment verzi přímo ve vozidlech.

Jak se vám líbí nový režim pro vozidla od Googlu?

Zdroj: androidpolice.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (9)