Google kompletně předělal Android Auto. Redesign vyjde v létě 2019

android auto novinky google io

Dnes začíná konference Google I/O. To znamená i mnoho novinek od Googlu. S některými začali ještě před zahájením. A to třeba redesign Android Auto. Čtyři roky po vydání první verze se kompletně předělá, jednodušeji bude pracovat s notifikacemi, přístupem k aplikací a ovládání médií.

Android Auto bude brzy vypadat úplně jinak

Jak můžete vidět i na videu níže, Android Auto vypadá úplně jinak, než na co jsme normálně zvyklí. Google zveřejnil celkem pět klíčových novinek a změn. Pojďme se na ně podívat blíže.

Hit the road with Android Auto’s new look

Hit the road with Android Auto's new look

  • Po nastartování vozidla můžete čekat rychlejší reakce Android Auto, rychleji se načte navigace i možnost přehrávání médií.
  • Nová navigační lišta bude zobrazovat pokyny u navigace, ovládání médií a zároveň umožní ovládání jiných aspektů u telefonu jako jsou hovory, možnost přehrávání podcastů apod.
  • Nové notifikační centrum ukazuje a “sbírá” poslední hovory, zprávy a upozornění. Díky tomu na ně můžete odpovědět rychle v čase, kdy se vám to hodí a nevěnujete se řízení.
  • Mnohem více se bude používat tmavé barvy  a černý design, aby tak ladil s interiérem vozidla. Zlepšily se také fonty a čitelnost textů.
  • Pokud máte vozidlo s větším displejem, Android Auto nově využije více místa. Na jedné obrazovce tak uvidíte více informací.

Google prozatím neprozradil přesné datum vydání nové verze Android Auto. Víme pouze to, že aktualizace bude vycházet někdy v létě.

Android Auto
Android Auto

Jak se vám líbí redesign Android Auto?

Zdroj: androidpolice.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)