TOPlist

Kdo tohle čekal? Propojení Android telefonu s Windows 11 nabere zcela nových rozměrů

phone link windows 11 nahled
  • Microsoft v poslední době značně vylepšil propojení Android telefonů s Windows 11
  • Do nabídky Start nyní přidává speciální lištu s podrobnostmi o smartphonu
  • Zobrazuje stav baterie či nedávné kontakty a umožňuje rychlý přístup ke zprávám či hovorům

V poslední době jsme byli svědky mnoha novinek, jejichž cílem je povznést komunikaci Android telefonů se systémem Windows 11 na daleko vyšší úroveň. My sami jsme vás informovali o možnosti kopírovat text z fotografie pořízené mobilem, automaticky generovaných odpovědích na zprávy nebo inteligentním propojení prostřednictvím Průzkumníka souborů. Teď Microsoft přišel s vychytávkou, kterou snad nikdo nečekal.

Microsoft se rozhodl dát integraci Android telefonu do Windows 11 zcela nový rozměr. Jak americký technologický kolos informoval v pátečním blogovém příspěvku, nabídka Start bude obohacena o panel pro správu mobilního zařízení. Kromě standardního okna s vyhledáváním, připnutými aplikacemi a kategorií Doporučené tak po stisknutí tlačítka Windows uvidíte i boční lištu s podrobnostmi o vašem smartphonu.

windows 11 telefon start menu

Link to Windows
Link to Windows

Nový panel, který se zatím otevírá pouze členům testovacího programu Windows Insider, obsahuje nejrůznější detaily týkající se vašeho dotykového společníka. Kromě jeho názvu, aktuální kapacitě baterie a stavu připojení k počítači se vám zobrazí i speciální nabídka Recent, kde uvidíte třeba kontakty, s nimiž jste komunikovali naposled, anebo čerstvě pořízené fotografie. Pomocí tlačítek „Messages“, „Calls“ a „Photos“ se pak půjde rychle dostat ke zprávám, hovorům a obrázkům.

V současné době se podpora týká pouze zařízení se systémem Android, jablíčkáři se prý dočkají později (byť nebylo přesně specifikováno kdy).

Přijde vám tato funkce užitečná?

Zdroje: Microsoft, Android Authority

Adam Kurfürst
O Autorovi - Adam Kurfürst

Adam studuje na gymnáziu a technologické žurnalistice se věnuje od svých 14 let. Pakliže pomineme jeho vášeň pro chytré telefony, tablety a příslušenství, rád se… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)