TOPlist

Android obsahuje skrytá nastavení, máme potřebné kódy (aktualizováno)

tajné android zkratky kódy

Telefony s Androidem disponují tajným nastavením a funkcemi, do kterých se můžete dostat pomocí vytočení různých kódů. Díky kombinaci hvězdiček, křížků a čísla se lze dostat k informacím o baterii, hardwarové výbavě či přenastavit akci vypínacího a zapínacího tlačítka. Za pomocí zkratky je možné provést i kompletní reset včetně přeinstalování firmwaru.

Jak na tajné zkratky?

Zkratky byly objeveny nejmenovanou internetovou stránkou, která se právě po takovýchto funkcích v různých smartphonech pídila. Uvedené kódy nemusí fungovat na každém telefonu, funkce by však měly být dostupné většině uživatelů.

 

android zkratky vytáčení

Když se nic nestane

Všechny zmíněné kódy stačí napsat jako klasické číslo do vytáčení. Pokud se stane, že vám nějaký kód nebude fungovat, zkuste odejmout části „#*“ nebo „*#*“. Po vytočení kódu sledujte, co se bude dít.

Pouze na vlastní nebezpečí

Upozorňujeme, že zkoušení níže zmíněných kódů je pouze na vlastní nebezpečí.

Vyzkoušeno v redakci

Otestovali jsme a vybrali pro vás ty nejužitečnější kódy – existuje jich však ohromné množství.

Přenastavení power buttonu: *#*#7594#*#*

Jednoduchá zkratka vás přivede do nastavení funkcí tlačítka pro vypnutí a zapnutí. Užitečný a neškodný kód, který se nemusíte bát vyzkoušet. Nezapomeňte vynechat části s hvězdičkami a křížky, pokud se telefonu příkaz bude zdát neplatný.

Podrobné informace o telefonu: *#*#4636#*#*

Kód vás přivede do jakéhosi tajného přehledu, kde naleznete podstatně více informací například o baterii, síti nebo dalších parametrech. Dokonce je v tomto nastavení možné provést test PING nebo vypnout funkci rádia.

Číslo IMEI: *#06#

Kód telefonu IMEI je unikátní  kód používaný k identifikaci každého mobilního telefonu, který funguje v rámci GSM sítě. Pokud vám nekdo telefon odcizí, toto číslo je klíčové k zablokování zařízení v síti.

Události vašich kalendářů: *#*#225#*#*

Tento kód vám poskytne přehled událostí v kalendářích – avšak velmi stroze. Zobrazuje pouze čísla událostí, počet českých státních svátků a poznačené narozeniny vašich blízkých.

Ladění Google Play služeb: *#*#426#*#*

Informace o procesech služeb Google Play spolu s dalšími funkcemi.

Další obecné kódy

Kompletní factory reset: *#*#7780#*#*

Zkratka poslouží pouze ke klasickému factory resetu, který se nachází v nastavení. Zkoušejte kód opatrně a mějte na paměti, že reset se spustí okamžitě bez dalšího dotázání se, jestli chcete akci opravdu uskutečnit. Zmíněný factory reset vymaže systémová data a všechna nastavení i aplikace v zařízení.

Kompletní factory reset: *2767*3855#

Mnohem hlubší forma factory resetu s následujícím kódem smaže z telefonu úplně vše a přeinstaluje i firmware. Podobně jako s předchozím kódem, žádné výzvy o potvrzení operace se vám nedostane a proces započne hned po vytočení kódu.

Testování GPS: *#*#1472365#*#*

Otestuje funkčnost vaší GPS.

Testování Bluetooth: *#*#232331#*#*

Otestuje funkčnost vašeho Bluetooth připojení.

OTA update menu: *#8736364#

Menu s aktualizacemi a informacemi o nich.

[alert-announce]Kódů jsme vyzkoušeli velké množství, funguje však pouze zlomek. Funkčnost se liší model od modelu, ale i od verze systému.[/alert-announce]

Kam dál?

Pokud si chete sami vyzkoušet větší množství kódů, zavítejte na tyto odkazy, které doporučili i čtenáři Svět Androida:

Nás nejvíce zaujal kód pro podrobnější informace o telefonu – vyzkoušíte nějakou z nabízených zkratek?

Zdroj: The Independent

Johanna Kovaczicz
O Autorovi - Johanna Kovaczicz

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (16)