Menu

Android Roku 2014 – vyberte nejlepší telefony či příslušenství a vyhrajte

top android1

Oblíbená každoroční anketa Android Roku je se začátkem listopadu opět tady. Za poslední rok učinil mobilní trh velký skok, který sice nebyl tak patrný na TOP modelech, ale například segmentem wearables se prohnalo tornádo, jež s sebou přineslo nepřeberné množství novinek. Naším společným cílem je určit zařízení, která jsou zkrátka nejlepší. Hlasujte v anketě, vyberte nejlepší telefony, příslušenství a inovace, které spatřily světlo světa v roce 2014 a rovnou je vyhrajte!

Android roku 2014 stripe

Android Roku 2014 přehledně

Naším cílem je vybrat ta nejlepší zařízení, která český trh aktuálně nabízí. Chceme tak pomoci i méně zkušeným uživatelům a zákazníkům, aby věděli, že s oceněným telefonem nemohou šlápnout vedle. O titul Android Roku 2014 se přístroje utkají v šesti kategoriích (TOP Android Smartphone, Android Smartphone, Kompaktní Android, Android tablet, Android inovace a Android příslušenství). 

V předvánočním období, kdy se na nás hrnou marketingové nabídky se anketa Android Roku může stát užitečným a osvědčeným vodítkem, jak s dárkem pod stromeček neprohloupit. Anketa běží od 2. listopadu do 30. listopadu 2014. Oceňujeme vždy první tři zařízení z každé kategorie. Anketa se koná souběžně v České republice www.AndroidRoku.cz  i na Slovensku www.androidroka.sk.

android-roku-2014-hlasuj

Zapojte se a vyhrajte nejlepší telefony

Pamatujte, že každý hlas se počítá a znamená šanci na výhru oceněných zařízení. Pouze vy čtenáři a uživatelé máte šanci rozhodnout o tom, který z telefonů si titul Android Roku odnese. Navíc pokud pozvete alespoň 5 svých přátel a známých, automaticky vás zařadíme do slosování o dva tablety Nexus 7 II.

TOP Android kategorie 2014 android roku prislusenstvi

Jak hlasovat?

Způsob hlasování je velmi jednoduchý, stačí navštívit oficiální stránky ankety Android Roku a v každé kategorii nominovat právě jedno zařízení.

 • Přejděte na web Android Roku.
 • Vyberte v každé kategorii svého favorita.
 • Zadejte jméno, e-mailovou adresu a město.
 • Odešlete formulář a potvrďte hlasování v příchozím mailu.
 • Sdílejte anketu s přáteli a vyhrajte tablet Nexus 7 II.

android-roku-2014-hlasuj

Nominovaná zařízení

V šesti kategoriích se utkají velmi zajímavé přístroje, které mají ambice stát se Androidem Roku. Pokud se pozastavujete nad absencí některých výrobců jako je Xiaomi či dalších “exotických značek”, rádi vám to vysvětlíme. Vzhledem k tomu, že anketa má pomoci jako rádce při nákupu, kritériem pro zařazení telefonu či příslušenství je jeho bezproblémová a oficiální dostupnost v ČR.

android roku 2014 telefony

TOP Android smartphone

 • Nejvyšší liga přístrojů s Androidem, které cílí na nejnáročnější uživatele, co chtějí od svého smartphonu maximum. Dnes do této kategorie nejčastěji spadají telefony s pěti a více palcovým displeji, nejvýkonnějšími procesory od Qualcommu či fotoaparáty s vysokým rozlišením. Kdo nechce dělat kompromisy, vybere si v této kategorii. Cenové rozpětí je od 11 tisíc Kč výše. Hlasování naleznete na oficiálních stránkách.

Android smartphone

 • Zlatá střední cesta je vhodná pro většinu uživatelů, kteří nemají takové nároky a zároveň ze své kapsy nechtějí vydávat horentní sumy. Telefony často nabízí atraktivní vzhled, kvalitní fotoaparáty i dostatečně výkonný hardware, který uspokojí i mobilního hráče. Cenové rozpětí je od 6 do 11 tisíc Kč. Hlasování naleznete na oficiálních stránkách.

Kompaktní Android

 • Telefony vhodné pro začínající uživatelé, kteří se s Androidem teprve seznamují a nechtějí příliš utrácet. Telefony se pohybují v cenové relaci do 6000 Kč a přitom nabízejí většinu vymožeností systému Android, jako je internet, GPS, dotykový displej, sociální sítě, e-maily a mnoho dalšího. Už není třeba za kvalitní telefon s mnoha funkcemi platit desetitisíce. Hlasování naleznete na oficiálních stránkách.

android roku telefony a příslušenství

Android tablet

 • Někteří se domnívali, že tablety nahradí stolní počítače a notebooky do několika let. Ať se tak zatím spíše neděje, tablety díky velkému displeji zůstávají ideálním nástrojem, jak konzumovat multimediální obsah. Velká část z nich je osazena výkonným hardwarem a je jako stvořena pro hraní. Hlasování naleznete na oficiálních stránkách.

Android inovace

 • Neokoukané novinky a postupy nacházejí místo v kategorii Android Inovace. Najdete zde všechny atypické přístroje od výrobců, kteří se nebojí zkusit něco zcela nového. Od speciálních konstrukcí Android tabletů, přes hodinky, foťáky a další výjimečné zařízení. Jedno je ale spojuje, každé z těchto zařízení pohání systém Android s nekonečnými možnostmi využití. Hlasování naleznete na oficiálních stránkách.

Android příslušenství

 • Z logiky věci vyplývá, že příslušenství kupujeme mnohem častěji, než telefon samotný. Různé doplňky a Hi-Tech hračky rozšiřují nejenom funkce a vlastnosti telefonu, a proto jsme je i letos zařadili do ankety “Android Roku 2014″ ať víme, které z nich je to nejlepší. Hlasování naleznete na oficiálních stránkách.

Co mohu vyhrát?

Ceny pro hlasující v anketě AndroidRoku.cz jsou:

 • 1x nejlepší tablet
 • 1x nejlepší smartphone z kategorie TOP Android smartphone
 • 1x nejlepší smartphone z kategorie Android smartphone
 • 1x nejlepší smartphone z kategorie Kompaktní Android
 • 2x tablet Nexus 7 II od společnosti Google

nexus-7-ii

Ze všech hlasujících vylosujeme čtyři šťastlivce, kteří si odnesou to zařízení, jež vyhraje anketu “Android roku 2014″. Nehraje přitom žádnou roli, kdo pro který model hlasoval. O tablet Nexus 7 II můžete soutěžit, pokud pozvete alespoň pět svých přátel, kteří zahlasují skrze váš link.

android-roku-2014-hlasuj

Partneři Android Roku 2014

Bez našich skvělých partnerů, bychom anketu Android Roku zajisté nebyli schopni realizovat, tímto jim děkujeme za podporu.

 • Partnery jsou: Belkin, Huawei, Nvidia, Samsung
 • Mediálními partnery jsou: Smartmania.cz, AndroidForum.cz

Android Roku partneři_fin

TOP telefony a chytré příslušenství na vás čekají i na pražské Roadshow 15.11. Přijďte se podívat na nejnovější technologické výstřelky. Registrace probíhají.

 

Komentáře

jazzman26

z aplikace
3.11.2014 18:18

Nemám o čem hlasovat, opět v nabídce nevidím smartphone značky Xiaomi a podobně. No což sponzoři se musí podporovat. Tak mimo soutěž bych to letos dal OnePlus One :-)

Mach4

Petr MišákAdministrátor 27

3.11.2014 18:20

jazzman26:
To naprosto chápeme, ale v textu je to detailně vysvětleno proč tam tyto značky chybí :)

cardi

z aplikace
3.11.2014 18:45

ještě ze tam nejsou ty cinske shity

jazzman26

z aplikace
3.11.2014 18:49

Četl jsem to, ale to pak není nejlepší zařízení: Android roku.

jazzman26

z aplikace
3.11.2014 18:52

PS : úsměvné….. Hlavně že z použitého obrázku na nás kouká OnePlus One. Možná by to chtělo jiný obrázek :-)

Begy

3.11.2014 19:06

Naprosto souhlasím s jazzman26, i pro mě je OnePlus One králem, který by si zasloužil vyhrát. Na plné čáře rozdal letos konkurenci karty..

dunco

dunco

z aplikace
3.11.2014 19:16

Ty kategorie jsou divně rozděleny, určitě Z3 Compact a Galaxy Alpha by patřily dát do nejvyšší kategorie, už vzhledem k ceně a výbavě.

XCrow

XCrow 0

z aplikace
3.11.2014 19:17

Ja spis opravdu nechapu nezarazeni Xiaomi, prodava je uz i Alza a extra distributor xiaomimobile.cz sic to porad neni oficialni CR zastoupeni, ale dostupnost, ceska lokalizace a veskery servis a sluzby zajistuji.

Wexter

Tomáš Očadlýgrafik 2

3.11.2014 19:21

I my sami v redakci používáme OnePlus jako hlavní telefon a proto nás mrzí, že jsme ho nemohli zařadit do soutěže. Věřím, že by OnePlus vyhrál. Bohužel by nebylo komu předat pomyslné žezlo. Stejná situace je i v případě Xiaomi.

-.-

-.-

3.11.2014 19:23

“Ano, chci dostat email s výsledkami soutěže a info o dalších soutěžich”. To si děláte pr*el, ne? VÝSLEDKY, negramoti.

Rastislav Farbiak

Rastislav Farbiak

3.11.2014 19:26

Slováci sú diskriminovaní????!!! Nemôžem hlasovať!!! Je to len pre čechov????!!!
Pri zadaní mesta mi neponúka Slovenské mestá!!!!

Deletor

Deletor

3.11.2014 19:34

A co třeba dát do kompaktního zařízení LG G2 mini, byl představen a uveden na trh tento rok a stále se prodává a má poslední verzi Androidu. A lidé co jej mají v okolí si jej nemohou vynachválit. Jde vidět, že tato anketa je šitá tak aby se propagovali zařízení sponzorů, takže není vůbec objektivní.

Lukáš Frydrych

Lukáš Frydrych

3.11.2014 19:45

některý věci mi tam přijdou jako vtip, třeba nubia Z5( né spíš z7s ? ) jako top smart roku 2014 ? :D Nebudu dělat, že mi tam nechybí nejprogresivnější ( podle mého názoru) značka, která mezi telefony je, xiaomi … vůbec je to celý nějaký divný to hlasování :D

Lukáš Frydrych

Lukáš Frydrych

3.11.2014 19:47

e: z7 nebo z7 max

Mach4

Petr MišákAdministrátor 27

3.11.2014 20:16

-.-
Nějaký skřítek asi, dopravíme :)

Rastislav Farbiak:
Ale né, naší slovenští kolegové mohou hlasovat na SK doméně jak uvádíme v textu http://www.androidroka.sk

Deletor:
Jo to sice jo, ale je to už loňský model a v letošní anketě byl vytlačen nástupcem.

Lukáš Frydrych:
A jste si jistý, že Nubia má v ČR oficiální zastoupení?

Řešíme to každý rok, tak věřím, že to ani letos nebude jiné :). V anketě najdete jen produkty, které se u nás prodávají přes oficiální distribuci.

dunco:
Ne každý kus se dá jednoznačně zařadit a může vybočovat výbavou, popřípadě cenou. V takovýchto případech je už potřeba zásah pořadatele.

Kaldrub

Kaldrub

3.11.2014 20:48

Android telefony již nemají problém s češtinou – prakicky každý mobil v rámci EU má i českou jazykovou sadu, proč tyto neberete v úvahu ? OPPO například a zmiňované Xiaomi či Meizu ? Kromě toho – jak už někdo píše – Xperia Z3 Compact a Galaxy Alpha patří buď mezi top smartphony nebo určitě do kompaktních mobilů. Je zvláštní, že ač to má mobil přímo v názvu, tak ten, co to dává dohromady nejspíš nemá pohromadě svých 5P. A dále – uvádíte “co český trh nabízí” – nikoli jak píšete Frydrychovi – že Nubia má či nemá oficiální zastoupení, atd atd.

Lukáš Frydrych

Lukáš Frydrych

3.11.2014 20:51

Petr Mišák, vzhledem k tomu, že Z5 je rok a půl starej model a uvádíte ho tam, tak asi ano nebo ne ?

Mach4

Petr MišákAdministrátor 27

3.11.2014 20:58

Lukáš Frydrych:
Je to sice starší model, ale v této kategorii nemá svého nástupce, nebo vy o nějakém víte?

Kaldrub:
Pojmenování kategorie a pojmenování modelu telefonu nemusí znamenat vždy jedno a totéž.

hudry

hudry

3.11.2014 21:31

Myslím, že se jedná o HLOUPOU anketu. NEEXISTUJE ŽÁDNÝ NEJLEPŠÍ SMARTFOUN!!! Stejně jako neexistuje nejkrásnější(!!!) dívka. Jde pouze o průhlednou marketingovou akci. Každá dívka je pro každého krásná jinak a s těmi smartfouny to je úplně stejné …

Faktuzmezacinatestvat

3.11.2014 22:06

Jsem rád, že tam nejsou Čínské hračky. Pořád ale nechápu, proč je tam Sony, Lenovo atp. Jakýkoliv takto udělený hlas je prakticky bezcenný, protože uživatel systém Android takovým telefonem prakticky ničí.

Lukáš Frydrych

Lukáš Frydrych

3.11.2014 22:07

už vyšla nová řada nubie z7 z7 mini z7 max, jestli se to dá koupit oficiálně v čr nevím, ale z5 je v té anketě dost za zenitem, možná i nexus 5, bych vyměnil za nexus 6 :D

KubaGruber

z aplikace
3.11.2014 22:49

Bohužel začínám uvažovat o tom, že bych přestal číst SA. Ne kvůli špatným článkům nebo redakci, ale kvůli tomu idiotovi Faktuzmezacinatestvat.
Nezlobte se na mě, milí redaktoři, ale vždyť i vám už to musí vadit, ne?
Jsem klidný člověk a vím, že to myslí málo provokaci, ale vždyť to jen kazí dojem z vašich (pro mě) perfektních a zajímavých článků..
Prosím, nemůžete ho nějak smazat? :-D

nosac

z aplikace
3.11.2014 23:17

Myslím že by to byla škoda přestat číst články na tomhle webu, kvůli jednomu namyšlenému jedinci, který si nedokáže zvolit ani seriozní nick. Řekni si, že v osobním životě ho každý ignoruje a tak si ventiluje svoje názory na tomto webu. Místo toho aby byl rád, že někdo jiný věnuje spousty času ke tvorbě webu a sháněním informací.

avenged

avenged

z aplikace
3.11.2014 23:23

bez jakýchkoliv diskriminací jste pro čínské dovozy mohli udělat samostatnou kategorií,a rozdělení do vašich kategorií? Kdo je vymýšlel?Proč kompaktní mobil není v kompaktech,atd.Nápad možná dobrý,ale zřejmě šito horkou jehlou.

generation

generation

z aplikace
4.11.2014 0:02

Co to tady furt resite ? Prece je jasny, ze je to ciste marketingova akce, nikoli logicka a rozumna anketa. A komu to jasne neni, tomu to “manazer” jiste vysvetli :-)

Faktuzmezacinatestvat

4.11.2014 0:20

KubaGruber: Pokud máš se mnou problém a ovlivňuje to tvůj pohled na svět androida, inspiruj se ostatními čtenáři. Buď mě ignoruj, nebo si postěžuj, nebo mě jako naprostá většina, IGNORUJ. Můžeš se mnou souhlasit, můžeš mě nenávidět, můžeš mě jako někteří vnímat jako určité zpestření … ale pokud mé komentáře ovlivňují tvou návštěvnost tohoto portálu, pak bych hledal problém spíše u tebe než u mě. To je jako si například nechat znechutit hudbu tím, že fanoušci chodí divně oblékaní a mají 2x méně let. Proboha, žijeme ve svobodném světě ne?

dwarf

dwarf

4.11.2014 0:47

Faktuzmezacinatestvat…kdyby ve svobodnem svete byli vsichni jako ty pochopil bych tvuj nick :-)

Faktuzmezacinatestvat

4.11.2014 1:15

dwarf: V mém světě, resp. v mém okolí, jsou lidé spokojení a šťastní. Můj ironický nick vyvolává v jednodušších jedincích iluzi o tom, že jsem nas*aný, přitom se nasí*ají sami od sebe. Co víc si přát, než vidět jak se ostatní trápí a příčinou jsou přitom oni sami :)

KubaGruber

z aplikace
4.11.2014 7:18

Tak problém bude spíše v tobě, bych řekl, protože chodit na portál a kritizovat každý článek, to si odporuje se zdravým rozumem a spíš mě mrzí, že takovým způsobem haníš několika hodinovou práci redaktorů

bolojang

bolojang

z aplikace
4.11.2014 7:51

KubaGruber: prostě na něj nereaguj, jeho nick se nedá přehlédnout a proto je to tak snadné. Uvidíš že ho to časem přestane bavit.

boro-2

4.11.2014 7:59

Přidávám se na stranu těch,kterým vadí absence Xiaomi. Chápu, ze nemá oficiální distribuci, ale vy zas pochopte, že je to skvělý konkurent a je mnoho čtenářů, ktera by si ho tu přála mít, nehledě na to jestli v nasi vymyšlené republice pracuje pár dalsich lidi. Proste ta značka tady je, sppusta lidí ho vlastní nebo by aspoň chtěla a podporu komunityt tu má taky slušnou.

dwarf

dwarf

4.11.2014 8:06

Faktuzmezacinatestvat…me osobne tve komentare prijdou uplne zbytecne a ani me nejak neoslovi rad provokujes a bavis se jak tvuj komentar dokaze nasrat nejake slabsi jedince :) ale je tu spousta lidi ktere zajima aktualni tema a nebo chteji radu.pokud te zajima android a vse okolo nej prihod obcas neco uzitecneho

Weglarz

weglarz -1

4.11.2014 14:42

Pravidla presne na cesky zpusob, sita na miru (napr. nezahrnout 3. nejlepsiho prodejce – Xiaomi).
A zaplacenym vitezem je… muze redakce doplnit uz ted.
Myslel jsem, ze jste profici, je to ostuda. Mate to zapotrebi?
Klidne se obhajujte PR povidackama.

Mach4

Petr MišákAdministrátor 27

5.11.2014 7:39

Taky nás v redakci štve že tam, nejsou zařazeny některé značky. Na druhou stranu stranu se i zamýšlíme nad tím, proč oni super výrobci ze západů u nás nemají oficiální distribuci?

Nápad udělat pro ně příští rok speciální kategorii je určitě dobrá myšlenka.

Martin Novotný

z aplikace
5.11.2014 15:26

já třeba nechápu ,proč je Z3 compakt v sekci Android smardphone a ne v sekci Kompakty….

nob

nob

6.11.2014 8:52

bezproblémová a oficiální dostupnost v ČR….to jako argument myslíte v dnešní době opravdu vážně?

nob

nob

6.11.2014 9:35

Když už, tak např. : jste si jistí, že třeba Nubia Vaši podmínku splňuje?

Pavel Koníř

Pavel Koníř

6.11.2014 17:09

Výhercem by byl OnePlus One, ale to by se nelíbilo sponzorům. Pokud děláte android roku, tak by nominací mělo být vše i čínské značky. Takto se nahrává předraženým telefonům od Samsungu a podobných.

Michal

Michal

9.11.2014 7:28

Každý si tu stěžuje jak tu chybí ten telefon, ta značka,… Buďte vůbec rádi že něco takového svět androida dělá -_-

Morize

Morize

10.11.2014 22:57

I mně OnePlus One chybí -_-

heavy.tools

10.11.2014 23:35

Android roku je jasny-ONEPLUS ONE. Zrovna na něm píšu… Je prostě boží, je the best, ONLY ONE+ONE!!!

RSS (komentáře k článku)