Android 8 Oreo je na pětině telefonů. Poslední verze je na tom podstatně hůře

android 8 oreo android 9 pie posledni verze

Google zveřejnil poslední statistiky Androidu a aktualizací. Výsledky ale přinesly poměrné zklamání. Zastoupení poslední verze Androidu je zatím stále minimální a najdeme jej stále na méně než  0,1 procentech zařízení.

Poslední verze Android 9 Pie zatím ve výsledcích chybí

Jakmile má nějaká verze Androidu menší zastoupení než 0,1 procent, tak se v žebříčku neukazuje. Těsně se ještě dostalo s 0,2% na Android 2.3.3 Gingerbread. Podle posledních dat výrazně vzrostlo zastoupení Android 8 Oreo, které nalezneme již na 21,5 procentech všech zařízení. Android 6 Marshmallow se tak díky tomu propadl na třetí místo, a to s 21,3 procenty. První místo zatím stále neohrožené ovládá Android 7 Nougat, který nalezneme na 29,3 procentech telefonů.

android posledni verze distribuce

Zajímavé je to ještě u staršího Android 5 Lollipop, který má zastoupení 17,9 procent. To je poměrně hodně vzhledem k tomu, o jak starý systém jde.

distribuce android

Momentálně bude zajímavé sledovat to, jak se povede Android 9 Pie do konce roku 2018. Předchozí verze Oreo se oproti Nougatu výrazně zlepšila v rychlosti aktualizací, Project Treble je nyní na mnohem větším počtu zařízení, což by mohlo znamenat, že bychom aktualizace mohli vidět ještě rychleji než u Oreo.

Máte již na svém telefonu alespoň Android 8 Oreo?

Zdroj: phonearena.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)