Menu

Android neměl být dotykový – dokládají to důkazní dokumenty soudního sporu Samsung vs. Apple

Soudní spory mezi společnostmi Samsung a Apple neberou konce. V patentové válce obě strany předkládají důkazní dokumenty, které mnohdy odhalují velmi zajímavé skutečnosti. Jednou takovou je nedávné zjištění, týkající se plánů společnosti Google pro svůj operační systém s logem zeleného robůtka. V jednom z dokumentů je uvedeno, že Google v roce 2006 neplánoval pro svůj vyvíjený operační systém Android podporu dotykových displejů, což dokazuje render z Google SDK. Na něm můžeme vidět prototyp Android zařízení s hardwarovými tlačítky. Zajímavé ovšem je, že Google po představení dotykového iPhonu společností Apple (rok poté) změnil své plány a přehodnotil požadavky pro výrobce telefonů, v nichž pro Android požadoval právě dotykové displeje. V dokumentu je dále uvedeno, že i když Google původně dotykový displej pro Android neplánoval, tak architektuře systému nebránilo nic, kvůli čemu by dotykové displeje nemohly být v budoucnu použity.

android vs apple android

Líbilo by se vám používat Android bez dotykového displeje?

Zdroj: Endgadget.com.

 

Komentáře

To je fuk

To je fuk

14.4.2014 22:03

Jak já ten zas*anej APPLE nesnášim..

febrik

14.4.2014 22:20

Nějak nevidím důvod k nesnášení Apple. Chápu lidi, co používají iPhony, iPady a iBůhvíco, já mám zase důvody používat Android. Každej si na některý z platforem najde něco, co je mu sympatický a blízký. Ale výkřiky do tmy, jako “Nenávidím Apple”, “Nesnáším Androida”, apod., jsou jenom pozérský machrování a dokazování vlastní blbosti..

Není to fuk

Není to fuk

14.4.2014 22:21

To je docela dost omezený názor, nemyslíš? Hodnotit něco jenom podle značky je pěkná blbost. Apple byl velice inovativní a napomohl vývoji různé elektroniky. (Samozřejmě se někomu nemusejí líbit praktiky, které používali / používají, ale to je věc jiná) Prodávají fungující “ekosystém” a nechají si ho zaplatit. Jestli s tím máš osobní problém, tak si nic od této značky nekupuj a nebudeš ho podporovat.

huhu

huhu

z aplikace
14.4.2014 22:27

opravte si nadpis, chybicka se vloudila :)

NA XPLAY NEDOPUSTIM

NA XPLAY NEDOPUSTIM

14.4.2014 22:34

Mám smartphone Sony Ericsson Xperia Play a nespočetněkrát už jsem rozbil digitizér tak, že mi nešly dotyky, ale telefon se dal ovládat pomocí HW kláves. A téměř plnohodnotně. Jediný nedostatek byla pak klávesnice na obrazovce. Nenašel jsem totiž žádnou co by byla podobná například té na PSP, kde se listuje mezi písmeny stisknutím navigačních kláves a výběr písmene se provede tlačítkem X nevíte jestli je nějaká taková i na Xperii play? (opět sem rozbil digitizer) :)

uni

uni

14.4.2014 22:37

Boha, další pro Android server objevil Ameriku…. Tohle se přeci ví už min. dva roky….:/ No snad to už aspoň někteří přestanou popírat, tak to snad udělá nějakou službu.

Datel

z aplikace
14.4.2014 22:42

A teď k věci.
Google má štěstí (a uživatelská obec rovněž) , že věc přehodnotil a rozhodl se pro dotykové displeje, protože by v jiném případě po nějakém androidu ani pes neštěkl.
Buď bych zůstal u “hloupého véčka” nebo bych musel rok šetřit na jabko.
Každopádně jsem rád, že Uncle Google se vydal na správnou cestu.

stepo

stepo

z aplikace
14.4.2014 22:48

no opravdu? jako že fakt? no ty jo, vy jste ale borci, tady na tomhle webu, a teď jste se asi teprv probudili že jo? tohle už každej ví!!!! opravdi aktualni článek jako sviňa :-D

Peernikk

Jirka Pernica 0

14.4.2014 23:04

huhu: díky, opraveno.

chucky

chucky

15.4.2014 1:25

Je to vše dáno vývojem techniky jako takové, v roce 2006 nebylo více než zřejmé, jak se rozjede vývoj telefonů , včetně dotykových displejů.

Google chtěl z mého pohledu vlastní OS hlavně pro implementaci do tehdejších smartphonů , to že se to nakonec zvrhlo takovým směrem je jen a jen dobře pro spotřebitele.

Válka mezi Apple a zbytkem světa, ono se již to pomalu ani jinak nazvat nedá, jde absolutně mimo mne. Drtivá většina uživatelů stejně telefon používá k tomu, aby volala, smskovala, koukla na net , muziku , videa a strávila svou závislost na FB, případně byla v kontaktu pomocí jiných kecálků, jako je skype, viber, whatsup , atd. s okolním světem. Opravdu málo kdo využije všechny fce dnešních zařízení které mají opravdu naplno.

VladoCZ

VladoCZ

15.4.2014 5:37

Stepo: Tak ted jsi vsem ukazal jaky jsi borec a zcela jsi to nandal redakci, takova banda a zbytek sveta sam brouk pytlik… ja to treba nevedel.

Game

z aplikace
15.4.2014 6:58

Možná by bylo dobré taky napsat článek o tom ze původně to bylo myšleno jako systém do foťáku(android)

Zdenek87

zdenek87 0

z aplikace
15.4.2014 7:19

no tohle je známá věc. já to četl už dříve na jabličkaři – nemyslím přímo to o soudnim sporu a toto jako důkaz, ale o tom že android neměl být dotykový ale po představeni iphone zněnili názor a aby mohli konkurovat a prodavat museli udělat dotykový :-)

Gwaihir

z aplikace
15.4.2014 8:16

VladoCZ : +1

Jiri

Jiri

15.4.2014 9:52

No a kam to doslo, telefony s mechanickou klavesnici jsou uz jen historicke :(

Trent

trent 0

15.4.2014 10:08

Jiri: budete se divit, ale nejsou. Jen to to jsou ty, které dnes označujeme za hloupé(bez ohledu na to, na kolik běžný uživatel využívá “chytrý” telefon).
Tohle nejsou až takové divy. Na internetu se objevovaly screeny a fotky prototypů s androidem ještě před tím, než nějaký android vůbec spatřil světlo světa. Dokonce si pamatuji, že byla i java aplikace simulující prostředí droida. Zajímavé je spíš to, že jako by se na to na nějakých 7 let zapomnělo a dnes si někdo někde vzpomene a všechna media v oboru to papouškují. První jsem to zaznamenal na dotekomanii(ostatně téměř jako vždy), pak až zde a mobilmanii. Nepochybuji o tom, že to vyáahl někdo v zahraničí.

uni

uni

15.4.2014 14:34

Game: Přesně, toto uvedené ani nebylo. Já osobně jsem opravdu překvapen, jak tento fakt “androidí” komunita (nebo jen ta obecně zaostalá v ČR?) objevila opravdu tak dva roky po provalení, mám za to, že o tom hovořil přímo i zdroj původem z Google.
Nelze než se smát…plakat.
Ona ta “atomová válka” SJem nebyla vyhlášená jen z důvodu, že v neděli zrovna pršelo….

Mara

Mara

z aplikace
15.4.2014 17:40

Me je fuk jdo byl prvni a jsem rad, ze neni jen Apple, pac si nemusim kupovat telefon za 16tisic, ale vse mi funguje bohate i za 5t:)

bkf1

bkf1

15.4.2014 18:24

MARA:
PRESNE TAK!!!! Technika by NEMELA byt o tom co rika Apple tzn. OMEZIT, ale ROZVIJET!!! Je UPLNE jedno, kdo byl prvni… ale kdo to TED udela LEPE!!!

bkf1

bkf1

15.4.2014 18:24

MARA:
…a levneji samozrejme :)

Mara

Mara

z aplikace
15.4.2014 23:02

Hlavne jsem uz lapen aplikacemi googlu, ktere jsou krasne dostupne z chromu. Hezky vse na jednom miste. Ted pridal pri odesilani z gmailu z pc jako pridat prilohu fotky z mobilu ci disku google a to je kapka v mori veci proc dlouho neodejdu od androidu. Hezky vse propojene:)

RSS (komentáře k článku)