Android na cestách: Nová OnTheRoad aplikace pro cestovatele

No Image-02

otr-android-ss1Jistě to znáte, jste na výletě se svými adrenalinově založenými kamarády, a tak nemáte ani chvíli času nafotit několik snímků, natož si zapisovat zážitky z cest! Mobilní aplikace OnTheRoad Vám v tomto vyjde vstříc.

 

Cestovní deník v mobilu

Mobilní verze služby OnTheRoad nabízí všechny výhody cestovního deníku jako jeho webová forma, při aktivním používání však není vůbec nutné vstupovat do webového rozhraní. Všechny základní funkce  jako je psaní článku, přidávání lokace spolu s fotkami a videi je možné provádět přímo z telefonu i bez okamžitého přístupu na Internet. Vlastní psaní článku je záležitostí několika kliků a dá se zvládnout i jednou rukou, například při jízdě na kole. Uživatel tak může dělat reportáž z výletu a nezdržovat přitom své spolucestovatele.

otr-android-ss2Jednou z klíčových vlastností Android klienta je publikace bez přístupu k Internetu. Aplikace při publikaci článku nabízí možnost uložit článek k pozdějšímu odeslání, či přímé odeslání do systému pomocí SMS, tedy bez nutnosti datového připojení například v zahraničí. Vše je intuitivní a nabízí se automaticky přímo při publikaci. Je tak možné přímo z aplikace o sobě dávat průběžně vědět rodině či známým, i když je uživatel mimo dosah veškerých datových technologií s výjimkou GSM jako takové.

Pavel Petřek, vývojář z týmu Inmite s.r.o zmiňuje: ?OnTheRoad klient pro Android nabízí jednoduché intuitivní uživatelské rozhraní, které vychází z obecných konceptů ovládání Android telefonu, a zároveň přináší svěží OnTheRoad design. Pokud k tomu přidáme nulové pořizovací náklady a celkovou funkcionalitu OnTheRoad systému, věříme, že se může stát jednou z nejžhavějších cestovatelských aplikací tohoto léta.?

O službě OnTheRoad

OnTheRoad je nový cestovatelský server, který uživatelům pomáhá sdílet své cestovatelské a životní zážitky a být v kontaktu na cestách s rodinou, přáteli a celým světem. Veškeré služby pro cestovatele jsou nabízeny zdarma na stránkách www.ontheroad.to a jsou k dispozici v několika jazykových mutacích.

O Inmite s.r.o.

Inmite s.r.o. je mladý tým vývojářů se specializací na zakázkové aplikace pro platformy Android a jiné smartphony. U Android platformy jsou Inmite nejaktivnějšími evangelisty na českém internetu, vedou blog MujAndroid.cz a  přednáší na technologických konferencích. www.inmite.eu
otr-android-ss10 otr-android-ss3 otr-android-ss4 otr-android-ss6 otr-android-ss8
K této informaci od firmy Ontheroad.to, ještě přidáme vlastní pohled a několik málo poznatků z krátkého testování.

Náš popis služby v jednoduchosti

Služba Ontheroad.to nabízí možnost zaznamenávat Vaše “výlety“, které můžete obohatit o svou pozici, trasu, články, komentáře i media (fotky nebo videa). Služba je velice intuitivní, rychlá a zcela zdarma. Své články z výletu můžete psát i offline (např. pomocí mobilního telefonu), což je velké plus, hlavně v oblastech, kde není dostupné internetové nebo GSM připojení. Další z vymožeností této služby je možnost zasílat články pomocí emailu, nebo SMS (tuto funkci je třeba v nastavení povolit, aby systém poznal, že článek patří právě vám). Pokud jste vášnivý cestovatel a podnikáte zajímavé výlety, o které jste ochoten se podělit s ostatníma, nabízí OnTheRoad možnost sdílení výletu s některou ze sociální sítí (twitter, facebook. atd.), popřípadě pouze odběr zpráv přes RSS. U jednotlivých výletu které, nejsou určeny pro veřejnost si můžete nastavit jejich skrytí, nebo dokonce ochranu heslem. Služba určitě stojí za vyzkoušení a nabízí mnohem více, než se nám podařilo zaznamenat v tomto krátkém článku, za necelé 4 hodiny testování.

Android klienta pro službu OnTheRoad, můžete zdarma stahovat z Android Marketu

Android Klient

Výhody:
+ rychlost
+ jednoduchost
+ intuitivnost
+ možnost publikace článků pomocí SMS
+ psaní článku offline

Nevýhody:
– používá pouze vlastní aplikaci na focení
– absence schválení zasílání pomocí emilu nebo sms

search?q=pname:eu.inmite.prj.otr

Mohlo by vás zajímat

No Image-02

Jak funguje dotykový displej?

archiv archiv archiv
2 min. uložit na později
No Image-04

Pár rad nejen pro Android nováčky

archiv archiv archiv
3 min. uložit na později
Screenshot-emulator

Jak naistalovat Aplikaci do Android Emulátoru?

archiv archiv archiv
2 min. uložit na později
htc-logo-1

HTC Hero

Telefony archiv archiv
8 min. uložit na později
htc_magic_sense_ui_250x250

HTC magic

Telefony archiv archiv
4 min. uložit na později
No Image-01

Quickforward – jednoduché přesměrování

archiv archiv archiv
1 min. uložit na později
No Image-02

Astro – File manager pro Android

archiv archiv archiv
2 min. uložit na později

Komentáře (0)