TOPlist

Android dostal lepší převod textu na řeč. I čeština zní líp

převod textu na řeč text to speech hlasové služby Google TTS vylepšení čeština

Vývojáři společnosti Google oznámili, že pro systém Android připravili vylepšený převod textu na řeč (tzv. text-to-speech neboli TTS). Na lepší úroveň se dostala celková kvalita syntetické řeči, kterou zprostředkovává základní aplikace Hlasové služby Google v různých částech systému. Hlasy jsou nyní přirozenější a je trochu méně znatelné také „zadrhávání“ mezi jednotlivými slovy. Novinka se týká 64bitových zařízení a celé palety jazyků a hlasů.

Speech Recognition & Synthesis
Speech Recognition & Synthesis

„Hlasové služby od Googlu výrazně vylepšujeme a poskytujeme jasnější a přirozenější hlasy. Všech 421 hlasů v 67 jazycích bylo vylepšeno o nový hlasový model a syntetizátor,“ informuje společnost na blogu pro vývojáře s tím, že současní uživatelé nemusejí pro získání vylepšených hlasů nic přepínat či nastavovat.

Aplikace bude aktualizována současně s Obchodem Google Play a Službami Google. Vylepšení se podle všeho dočkala rovněž čeština, i když u ní momentálně nemáme k dispozici audio vzorky pro porovnání. Rozdíly u jiných jazyků si můžete poslechnout na zmíněném blogu.

Jak často používáte hlasité čtení textů?

Zdroj: apolice

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)