Android Go (Pie Edition) představen: Jaké novinky Google chystá pro tento systém?

android-9-pie-go-edition

Android Go je speciální verze systému, která je určena pro hodně levné telefony. První verze tohoto systému byla založena na Androidu 8.1 Oreo. Nyní se představila druhá verze, která je založená na novince Android 9 Pie. Největší novinkou Android Go (Pie Edition) je vylepšení úložiště a samozřejmě funkce ze samotného Android 9 Pie. Pojďme si novinku blíže představit.

Android Go (Pie Edition) se odhaluje, novinek mnoho nečekejte

Google novinky oznámil na svém blogu, tou největší novinkou je vylepšení úložiště. Oproti první verzi dokázal Google osekat Pie Edition o 500 MB. To je hodně působivé, když si vezmeme, že v systému jsou i nové funkce z klasického Androidu. Pro majitele klasických smartphonů to možná nepřijde hodně, ale když máte telefon s 8GB úložištěm, tak počítáte každé volné MB. Dále se vylepšila rychlost spuštění tohoto systému, vylepšila bezpečnost a také se zpřístupní dashboard pro sledování dat. Google tvrdí, že tyto změny vyřeší hlavní problémy s Android Go, a to problémy s nedostatkem místa a pomalejším spouštěním.

První telefony s Android 9 Pie (Go Edition) uvidíme již na podzim. Kromě toho přijde také plno aktualizací pro GO aplikace. YouTube Go už například nebude potřebovat tolik dat, Mapy Go konečně nabízí i navigaci, rozšiřuje se také Assistant Go. Některé Go aplikace jsou také menší, a to až o 50 procent. Na závěr ještě zajímavé statistiky z Android GO. Po celém světě existuje už více než 200 telefonů s tímto systémem. Prodávají se ve více než 120 zemích. Do konce tohoto roku vydá Android Go telefon více než 100 výrobců telefonů. Očekává se například levný Samsung telefon. S tímto systémem už jsme také měli zkušenost, pokud vás více zajímá, doporučujeme naši recenzi Nokia 1.

Co říkáte na novinky v Android Go (Pie Edition)?

Zdroj: blog.google

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)