Android má “chybné” emoji ikony. Oprava je priorita, řekl šéf Googlu

emoji ikony android problem

Přes víkend se na sociálních sítích v zahraničí rozpoutala diskuze ohledně toho, že některé emoji ikony jsou na Androidu nesprávně vytvořeny. Tento “velký” problém se dostal až k šéfovi celého Googlu. Sundar Pichai slíbil, že hned v pondělí (dnes) bude mít tento problém největší prioritu.

Emoji ikony hamburgeru a piva nedávají smysl

Už z podnadpisu můžete vidět, že se jedná o hodně nadnesenou zprávu a tento problém je ve skutečnosti malicherný. A jaké jsou tedy problémy s emotikonami na Androidu? Konkrétně emoji hamburgeru (vyobrazen je ale jako cheeseburger) nedává moc smysl, protože nikdy se nedává sýr úplně dolů mezi housku a burger. Server The Verge se pak pustil do zkoumání emoji u jiných výrobců a v podstatě až na Samsung všichni výrobci prošli. Korejská společnost vkládá list salátu mezi sýr a burger, což má také daleko do ideálního hamburgeru.

Ale není to jen o oblíbeném jídlu z fastfoodú. Emoji ikona piva je na Androidu také nelogická. Sklenice piva na Androidu už je z půlky vypitá, ale z nějakého podivného důvodu se pěna stále drží na úplném vrcholu sklenice. No zkrátka jak jsme psali v úvodu, jde o malicherné problémy.

Jsme zvědaví jestli Sundar Pichai dodrží slovo a náprava přijde brzy. Společnost tak doplatila na neustále změny v emoji, kdy se v podstatě mění ikony každý rok. Naposledy při představení Androidu Oreo.

Narazili jste na svém telefonu také na nějakou podivnou emoji ikonu?

Zdroj: theverge.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)