Menu

Android má “chybné” emoji ikony. Oprava je priorita, řekl šéf Googlu

Přes víkend se na sociálních sítích v zahraničí rozpoutala diskuze ohledně toho, že některé emoji ikony jsou na Androidu nesprávně vytvořeny. Tento “velký” problém se dostal až k šéfovi celého Googlu. Sundar Pichai slíbil, že hned v pondělí (dnes) bude mít tento problém největší prioritu.

Emoji ikony hamburgeru a piva nedávají smysl

Už z podnadpisu můžete vidět, že se jedná o hodně nadnesenou zprávu a tento problém je ve skutečnosti malicherný. A jaké jsou tedy problémy s emotikonami na Androidu? Konkrétně emoji hamburgeru (vyobrazen je ale jako cheeseburger) nedává moc smysl, protože nikdy se nedává sýr úplně dolů mezi housku a burger. Server The Verge se pak pustil do zkoumání emoji u jiných výrobců a v podstatě až na Samsung všichni výrobci prošli. Korejská společnost vkládá list salátu mezi sýr a burger, což má také daleko do ideálního hamburgeru.

Ale není to jen o oblíbeném jídlu z fastfoodú. Emoji ikona piva je na Androidu také nelogická. Sklenice piva na Androidu už je z půlky vypitá, ale z nějakého podivného důvodu se pěna stále drží na úplném vrcholu sklenice. No zkrátka jak jsme psali v úvodu, jde o malicherné problémy.

Jsme zvědaví jestli Sundar Pichai dodrží slovo a náprava přijde brzy. Společnost tak doplatila na neustále změny v emoji, kdy se v podstatě mění ikony každý rok. Naposledy při představení Androidu Oreo.

Narazili jste na svém telefonu také na nějakou podivnou emoji ikonu?

Zdroj: theverge.com

 

Komentáře

pupik.62

30.10.2017 14:08

Nenarazil a ani by mě to nenapadlo zkoumat. Jejich starosti bych chtěl mít a byl bych celej život spokojen.

Jan Dudík

30.10.2017 18:58

Ano, narazil jsem na svém telefonu na emoji :-)

Милан4еха

30.10.2017 19:55

Pobavilo :-)

marastudna

31.10.2017 0:29

Tohle je fakt xxx-Píčoviny řešit!!!!!

Fazol_007

31.10.2017 9:41

Vsechno je o detailech. Teprve detaily delaji z veci jeste lepsi veci. Takze proc ne. Mozna maji na praci i dulezitejsi ukoly, ale proc ne :)

SeppWinkler

SeppWinkler 11

31.10.2017 11:25

To je tuším jediná priorita, ktorú v posledných rokoch Google má :( Teda samozrejme okrem zisku z reklamy :(

RSS (komentáře k článku)