Vedoucí bezpečnosti Androidu: Náš systém je stejně bezpečný jako iOS

android bezpecny jako ios

Od května minulého roku má bezpečnost Androidu, Google Play a Chrome OS na starost nový vedoucí David Kleidermacher. Dnes vydal pravidelnou zprávu o bezpečnosti společnosti. Zajímavé je tvrzení o tom, že Android je stejně bezpečný jako konkurence. Je jasné, že měl na mysli to, že Android je stejně bezpečný jako iOS, což je hlavní konkurenční operační systém.

Android ušel v roce 2017 velkou cestu. Je údajně stejně bezpečný jako iOS

V minulém roce měl Google udělat nespočet kroků pro zlepšení bezpečnosti a mnoho bezpečnostních prvků patří podle tvrzení Kleidermachera k nejlepším na trhu. Samozřejmě hlavním “antivirem” každého zařízení je uvažování uživatelů. Google uživatele i upozorňuje. A to například s informací, že u instalace aplikací z Google Play je devětkrát menší šance toho, že si uživatel stáhne potenciálně nebezpečnou aplikaci, než kdyby si ji stahoval normálně z internetu jako APK soubor. Šance toho, že z Google Play stáhnete škodlivou aplikaci či hru je údajně menší než to, že se Země srazí s kosmickým tělesem.

bezpecnostni prvky

V minulém roce také Google představil službu Google Play Protect, která skenuje systém a nainstalované aplikace, jestli už v zařízení není nějaká škodlivá aplikace. Ta už pomohla odstranit 39 milionů škodlivých aplikací ze zhruba 1 milionu zařízení.

Pokud jde o stejné zabezpečení Androidu, jako u iOS, tak to ale bohužel platí pro velmi malé procento Android zařízení. A to z toho důvodu, že málokterý výrobce dodává pravidelné měsíční záplaty.

Jste u svého telefonu spokojeni s bezpečnostními aktualizacemi?

Zdroj: phonearena.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)