Systém Android Automotive zlákal další velmi zvučnou automobilku

android automotive bmw

Android Automotive se pomalu rozšiřuje do prvních automobilů. Pokud náhodou nevíte o čem je řeč, určitě mrkněte na náš shrnující článek o tomto systému. V tuto chvíli jej nalezneme na pár vybraných mobilech automobilek jako Renault, Volvo, Ford nebo Polestar. Nyní se ale připojuje další a velmi silný hráč – BMW.

BMW chystá do svých aut systém Android Automotive

Je potřeba říct, že nejde o žádnou spekulaci. BMW tento týden rozeslalo tiskovou zprávu, ve které sděluje, že od března příštího roku rozšíří svůj operační systém BMW Operating System 8 a vůbec poprvé integruje systém Android Automotive do vybraných modelů jako alternativu právě k “bavoráckému” infotainmentu. Pokud jste z této zprávy nadšení, bohužel vás musíme trochu zklamat. Jestliže jste se těšili na Google aplikace, šance že je do vašeho budoucího BMW nainstalujete je mizivá.

Android Automotive review: Your future in-car OS!

Android Automotive review: Your future in-car OS!

V tuto chvíli není jasné, které konkrétní vozy se novinky dočkají, ani zda bude možné jej nainstalovat do již existujících vozů prostřednictvím aktualizace. V každém případě jde pro systém o skvělou zprávu. BMW je totiž rozhodně zatím nejzvučnější automobilkou, která jej bude nabízet.

Jaký máte názor na Android Automotive?

Zdroj: 9to5google

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)