Google odděluje Android Automotive od Android Auto. Mrkněte na nové logo

Google Android Automotive

Operační systém Android Automotive, o kterém jsme vám nedávno napsali souhrnný článek sice ještě není dostupný pro širokou veřejnost a nachází se v tuto chvíli pouze v několika vybraných vozech, ovšem dá se předpokládat, že se postupem času rozšíří více. Asi nikdy nebude tak populární, jako Android Auto, které je možné připojit do jakéhokoliv automobilu (ať už prostřednictvím rádia třetí strany nebo infotainmentu vozidla) a nyní se Google rozhodl oddělit tyto dvě služby tím, že pro Android Automotive vymyslel nové logo.

Android Automotive má první oficiální logo

Pojďme si v rychlosti zopakovat zásadní rozdíl mezi Android Auto a Android Automotive. První zmíněný systém běží v telefonu a sdílí se prostřednictvím drátové/bezdrátové technologie do displeje vozidla. Bez telefonu zkrátka Android Auto fungovat nemůže, což se o Android Automotive říct nedá. Funguje totiž samostatně. Jde o nativní systém vozidla, kterým ovládáte nejen navigaci, hudbu nebo kontakty, ale také třeba klimatizaci, výhřev sedaček nebo jízdní režimy.

Android Automotive logopo klepnutí se spustí animace

Nyní nám zaměstnanec společnosti Snapp Automotive, Al Sutton ukázal nové logo Android Automotive, které má zkratku AAOS (Android Automotive Operating System). Do této chvíle neměl systém žádné oficiální logo, takže konečně známe jeho finální podobu.

Co vás láká na Android Automotive?

Zdroj: 9to5google

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním telefonem byl iPhone 3G. U Applu zůstal dodnes, ovšem zajímají ho i ostatní technologie, mezi něž patří i Android. Rád sportuje a v… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)