Android Auto konečně dostává jednu z nejžádanějších funkcí

Android Auto odpovědi zprávy beta

Alternativní palubní systém Android Auto, který je schopný vytvořit pohodlnější a také bezpečnější spojení mobilního telefonu s vozidlem, je skvělá věc. Ale k tomu, aby byla dokonalá, jí stále několik věcí chybí. Spousty uživatelů by se jistě shodly na tom, že mezi takové věci patří i nějaké pohodlnější odpovídání na přijaté zprávy. Samozřejmě není možné někomu vypisovat dlouhé texty během řízení, ale Google již před několika měsíci slíbil alespoň základní krátké odpovědi, které se budou posílat jedním klepnutím na displej. Zdá se, že slib se konečně mění v realitu.

Android Auto
Android Auto

Někteří beta testeři Android Auto začali hlásit, že jejich aktualizovaná aplikace (beta 7.6.1215) nabízí u přijatých zpráv zmíněné odpovědi. A to konkrétně takové, které systém během hlasitého čtení Google Asistenta vyhodnotí jako vhodné. Pokud uživatel usoudí, že se mu žádná z předchystaných odpovědí nehodí, může stiskem jiného tlačítka nadiktovat vlastní.

I když jde zatím jen o funkci v beta verzi Android Auto, věříme, že do ostrého vydání si najde cestu velmi rychle. Skutečně jde o jedno z nejžádanějších vylepšení. Ještě by mohl začít fungovat Google Asisitent v češtině a můžeme jásat úplně naplno.

Co dalšího vám schází v Android Auto?

Zdroj: 9to5

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)