Android Auto kooonečně ruší jedno otravné omezení

Android Auto výběr SIM hovory

Google už ji sliboval někdy na konci září, nicméně od té doby je ticho po pěšině a skoro dva měsíce jsme ji nikde v praxi neviděli. O čem je řeč? O velmi žádané funkci, která v populárním cestovatelském prostředí Android Auto umožňuje výběr SIM karty při zahajování hovoru u telefonů, které v sobě mají dvě různá čísla. Omezení, jehož odstraňování americký gigant slíbil před několika týdny, skutečně postupně mizí.

Android Auto výběr SIM hovor ukázka

O odhalení a první vizuální zaznamenání této zaváděné novinky se postaral jeden z uživatelů Redditu. Jak je i na obrázku vidět, mobil se při požadavku na zahájení hovoru nově ptá, ze kterého čísla má telefonát zahájit. Doposud systém více SIM ignoroval a rovnou volal z té primární.

Novinka by měla podle všeho být součástí nové verze aplikace Android Auto 7.1.614554. Zatím to ale nemáme ověřeno. Pokud chcete funkčnost vyzkoušet a zatím tuto verzi nevidíte v Obchodě Play, můžete ji stahovat například z APK Mirror.

Která další omezení vám v Android Auto vadí?

Zdroj: XDA

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)