V Android Auto půjde měnit vzhled, zamknete ho před dětmi a spustí i hry

Android Auto tapety zkratky zamykání hry rozdělená obrazovka

Google si připravil několik zajímavých novinek pro populární nástroj Android Auto. Vůbec poprvé například dojde k tomu, že si budou moci uživatelé změnit tapetu systému. Na výběr bude z několika přednastavených. Pro automobily s opravdu velkými a širokými displeji bude k dispozici i režim s rozdělenou obrazovkou, díky kterému půjdou vedle sebe zobrazit například Mapy a ovládání médií. Tapety a tento “split screen” mód v Android Auto brzy doplní například i zkratky, zamykání obrazovky či dokonce audio hry. Novinky Google oznámil na svém blogu.

Android Auto tapety zkratky zamykání hryPo kliknutí se spustí animace...

Zkratky si můžeme představit jako zástupce na hlavní obrazovce. Mohou vést k vybraným kontaktů, Google Asistentovi nebo nastavování prvků chytré domácnosti. Zamykání obrazovky je praktická ochrana telefonu a celého systému před nežádoucími zásahy od někoho jiného v autě. Objeví se zde také nové zvukové hry jako běžný kvíz nebo Jeopardy!. Zatím ale pochopitelně jen v angličtině. V systému Android Auto se mají tapety, rozdělená obrazovka, zkratky, zamykání i hry objevit během pár dní. A to pro telefony s Androidem 6 a novějším.

K čemu všemu nyní využíváte Android Auto?

Zdroj: Google

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (17)