Některým mobilům přestane brzy fungovat Android Auto

Android Auto Android 8.0 Oreo omezení podpora kompatibilita

Systém Android Auto je jednou z nejpopulárnějších a nejvýznamnějších služeb firmy Google a dostává se jí tak patřičné pozornosti vývojářů. Aby se mohla jakákoli platforma neustále rozvíjet dál, jednou za čas se musí nuceně odtrhnout od zajišťování bezproblémového chodu na starších zařízeních. Právě u Android Auto jeden z takových okamžiků nastává právě teď. Google potichu změnil podmínky, za kterých je možné toto prostředí spouštět v mobilech. Ty nyní musejí mít systém Android minimálně ve verzi 8.0 Oreo.

Android Auto
Android Auto

Předchozí spodní hranice oficiální kompatibility začínala na Androidu 6 Marshmallow. Pokud si říkáte, že mobil s tímto “dědečkem” už nikdo nepoužívá, celosvětové statistiky vás vyvedou z omylu. Telefon se systémem Android ve verzi 6 či starší má zhruba 8 % uživatelů. Otázkou samozřejmě je, kolik z nich používalo tak starý mobil pro spouštění Android Auto, nicméně uživatelé zklamaní novou hranicí se určitě najdou.

Android Auto Android 8.0 Oreo omezení podpora

Odříznutí systému Android Auto u telefonů s šestým či sedmým Androidem pravděpodobně neproběhne ze dne na den. Ani oficiální nápověda zatím nemá na všech místech nové omezení sladěné.

Na jak starém mobilu používáte Android Auto?

Zdroj: 9to5

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)