Android Auto dostalo nové kategorie aplikací. Jaké vychytávky to umožní?

Android Auto nové kategorie aplikaci

Systém Android Auto měl dlouho velmi omezenou nabídku aplikací. Google kvůli bezpečnosti přísně omezoval, které aplikace lze v automobilu používat. Firma nyní spouští nový program pro vývojáře aplikací, který umožní výrazně rozšířit Android Auto o nové kategorie aplikací. Jaké aplikace jsou nově dostupné pro Android Auto?

Google už minulý rok oznámil, že pracuje na novém programu pro vývojáře, který umožní výrazné rozšíření nabídky aplikací pro systém Android Auto. Od letošního března mohli uživatelé v rámci beta programu testovat nové aplikace. Nyní Google povolil vývojářům začít vydávat nové kategorie aplikací pro Android Auto veřejně.

Android Auto
Android Auto
Sygic GPS Navigation & Maps
Sygic GPS Navigation & Maps

Uživatelé už dlouho volali pro širší nabídce aplikací pro Android Auto. Do nynějška bylo například možné použít k navigaci jen Google Mapy nebo Waze. Jednou z hlavních novinek je tak možnost použít alternativní navigace. Svoji navigaci pro Android Auto už tak vydal například Sygic. Mezi další nové druhy aplikací pro Android Auto patří například parkovací aplikace nebo aplikace pro nabíjení elektromobilů.

Sygic now on Android Auto!

Sygic now on Android Auto!

Jaká aplikace vám nejvíc schází v Android Auto?

Zdroj: 9to5google

Petr Ludvík
O Autorovi - Petr Ludvík

Se smartphony jsem začal v roce 2004. Můj první Android byl T-Mobile G1 (2009). Vystřídal jsem většinu telefonů Google Nexus a Pixel. Posledních deset let… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)