Mapy Google v Android Auto dostávají boží funkci. Ušetří vám spoustu nervů

Google Mapy Android Auto parkování
  • Do aplikace Mapy Google v Android Auto míří super funkce
  • Uložení parkovacího místa je na telefonech několik let
  • Nově ale bude otázkou jediného kliknutí na infotainment vozu

Parkování na velkém prostoru je noční můrou všech zapomnětlivců, mezi které se řadím i já. Byla to tahle řada? A zaparkoval jsem vůbec v pravé, nebo levé části parkoviště? Na některých vozech můžete využít možnosti zatroubení na dálku přes aplikaci/klíč, ale když nechcete nikoho vylekat a poutat na sebe pozornost, bude mnohem lepší využití funkce v Mapách od Googlu, která je konečně k dispozici i v Android Auto.

V roce 2017 byla představena funkce pro ukládání parkovacího místa, ale její používání nebylo příliš intuitivní a vyžadovalo několik kliknutí. Navíc v hektických chvílích jste rádi že zaparkujete a okamžitě odcházíte z auta. Nyní, s nejnovější aktualizací pro Android Auto, se stává tato funkce mnohem dostupnější. Přesně řečeno – otázkou jednoho klepnutí na displej vašeho vozu.

android auto uložit parkování mapy google

Když dorazíte na místo určení s použitím Map Google v Android Auto, objeví se na vašem displeji možnost „uložit místo parkování“. Po kliknutí aplikace automaticky uloží přesné GPS souřadnice vašeho vozidla, takže jej následně najdete kdekoliv a kdykoliv přes váš mobil.

Pro používání novinky stačí mít nejnovější verzi Map Google pro Android Auto. Tuto aktualizaci můžete zkontrolovat a stáhnout v Obchodě Play, šíří se však postupně.

Mapy Google
Mapy Google
Android Auto
Android Auto

Oceníte tuto možnost v Android Auto?

Zdroj: 9to5google

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)