Jak vypnout hlasitá oznámení v Android Auto? (pro začátečníky)

Android Auto jak vypnout hlasitá oznámení

Prostředí Android Auto je bezpochyby jeden z nejlepších počinů, které Google na poli mobilních řešení za poslední roky předvedl. Propojení telefonu s obrazovkou automobilu je pro řidiče (a nejen je) v prvé řadě velmi pohodlné. Použití takového spojení je pak samozřejmě také mnohem bezpečnější díky mnohem menšímu rozptylování nebo snad držení mobilu v ruce. Americká firma se neustále snaží prostředí vylepšovat a neuplyne snad ani týden, kdy bychom se nedočkali nějaké novinky. Jednou z těch nedávných je možnost, jak v Android Auto vypnout hlasitá oznámení.

Android Auto
Android Auto

Být za jízdy informován úplně o všech příchozích notifikacích ani nejde. Samotná aplikace blokuje některá oznámení při řízení úplně, jiná ukazuje třeba až ve chvíli, kdy auto podle geolokace stojí. Když už k vám ale od některých aplikací přece jen upozornění dorazí, teoreticky pro vás mohou být nežádoucí. Třeba pro případ, kdy máte v Android Auto puštěnou hudbu a nechcete, aby ji cokoli vyrušovalo. Pro tyto případy má v sobě aplikace možnost úplného vypnutí pro zvukové notifikace.

android auto novinky

Jak v Android Auto vypnout hlasitá oznámení?

  1. Najděte ve vašem telefonu aplikaci Android Auto. Můžete ji mít samostatně staženou třeba na ploše s dalšími aplikacemi, ale může se nacházet i přímo v systému. Tak je tomu například u One UI (na snímcích), kde se položka Android Auto objevuje v Nastavení v sekci Rozšířené funkce.
  2. Aplikaci otevřete a na hlavní kartě, která po novém redesignu obsahuje také základní nastavení, srolujte téměř úplně dolů.
  3. V sekci Oznámení uvidíte například možnost zobrazovat náhledy zpráv při zastaveném autě. Poslední položkou v této sekci je právě přepínač Oznámení bez zvukového upozornění.
  4. Přepínač dejte do polohy zapnuto, čímž hlasitá oznámení z aplikací eliminujete.

Pokud by vám později zvuková upozornění chyběla, stejným způsobem je samozřejmě můžete zase zapnout. Je samozřejmé, že někdy se mohou hodit, jindy zase ne. Je každopádně fajn, že mají uživatelé na výběr.

Jak momentálně využíváte Android Auto?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)