Nové Android Auto potěší některé majitele Hyundai a Kia vozů

Android auto Kia Hyundai širokoúhlý displej

Poselství šikovného prostředí Android Auto je poměrně jasné. Překlopit na zabudovanou obrazovku ve vozidle obsah vygenerovaný telefonem tak, aby řidič mohl využít multimediální, navigační či komunikační funkce pohodlnějším a hlavně bezpečnějším způsobem. K tomu je mimo jiné potřeba, aby se AA na zmíněném displeji zobrazovalo bez omezení a minimálně po stránce rozměrů připomínalo klasický palubní systém. K tomuto cíli nyní vede nová aktualizace, po které se Android Auto zvládá roztáhnout na širokoúhlý displej některých vozů značky Hyundai a Kia.

Android Auto
Android Auto

Ne každé auto má integrovaný displej se stejným rozlišením či poměrem stran, takže se určitě nedá použít jednotný vzor. Nicméně zatímco u velké většiny vozů si Android Auto pomůže mírným roztažením a posunutím prvků, u některých aut s extra širokoúhlými displeji se zobrazuje jen ve výřezu a zabírá třeba jen 2/3 dostupné plochy.

Nepříjemné omezení, které ale nyní postupně mizí. Minimálně tedy u vozů Hyundai a Kia s takovými displeji. Schází se informace od majitelů těchto aut, že Android Auto už mají roztažené na celou obrazovku. Pokud vás tento zádrhel také doposud trápil, aktualizujte Android Auto a mrkněte, jestli už náhodou není vyřešený.

Jak jste zatím spokojení s Android Auto?

Zdroj: aevolution

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)