Android Auto lze nyní bezdrátově propojit s telefony Samsung

samsung android auto bezdrátově

Google již před více než rokem přislíbil bezdrátovou podporu systému Android Auto. Dokonce mělo začít fungovat hned. To ale nebyla tak úplně pravda. Bezdrátově totiž fungovalo pouze s Google telefony, tedy Pixely a staršími Nexus 5X a Nexus 6P. To se ale konečně mění.

Uživatelská příručka byla aktualizována a obohacena o kompatibilní telefony. Konkrétně se jedná o modely Galaxy S8 / S8+, Galaxy S9 / S9+ a Galaxy S10 / S10+. Podporovány jsou také telefony Galaxy Note 8 a novější. Aby bezdrátové připojení fungovalo, musíte mít nainstalován Android 9.0 Pie a novější a musíte mít stáhnuté Android Auto ve verzi 4.7 a novější.

Samozřejmě k využití bezdrátového Android Auta musí tuto funkci podporovat vaše vozidlo. Jelikož se jedná o novou technologii, podporuje ji skutečně jen pár nových aut. Existuje samozřejmě alternativa a to autorádio JVC konkrétně modely 500 KW-M855BW a KW-V950BW které vás vyjdou v prvním případě na 500 dolarů, v tom druhém na 600 dolarů.

Používáte Android Auto?

Zdroj: androidpolice.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (12)