Vyzkoušejte: V Android Auto je první česká audio aplikace

Android Auto aplikace Rádia.cz

Do populárního prostředí Android Auto, které zajišťuje interakci s mobilním telefonem skrze obrazovku ve vozidle, zamířila první česká aplikace zaměřená na audio. Jde o nástroj Rádia.cz, který nabízí poslech digitálního vysílání cca stovky tuzemských stanic. V AA je tato aplikace běžně dostupná po poslední aktualizaci.

Radia.cz
Radia.cz

“Aktuální update aplikace, který je k dispozici ke stažení zdarma, si za týden fungování stáhlo více než 15 000 lidí. Posluchači tak mohou své oblíbené rádio poslat při cestě autem i v místech mimo dosah jeho vysílání. Navíc pokud si jeho vysílání v aplikaci přepnou do HD, poslechnou si jej i ve vyšší kvalitě než při poslechu z autorádia. Samozřejmě je nutné mít přiměřený mobilní datový tarif a alespoň dostupný 3G signál,” zmiňují autoři projektu RádiaCZ.

Společně s Android Auto se aplikace Rádia.cz dostává také do prostředí Apple Carplay. V budoucnu se prý vývojáři hodlají zaměřit například i na podporu hlasových asistentů.

Jaká rádia v autě posloucháte nejčastěji?

Zdroj: TZ

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)