TOPlist

Stahujte! Android Auto 12.2 přináší nové ikony a další vychytávky

android auto coolwalk rozhraní
  • Android Auto se dočkalo nové verze s označením 12.2
  • Přináší nový vizuální prvek i zlepšení stability a výkonu
  • Už nyní je aktualizace dostupná na Google Play

Společnost Google v tichosti uvolnila aktualizaci Android Auto 12.2, která přináší drobné, ale užitečné změny zaměřené na zpříjemnění a zefektivnění používání infotainmentu v autě. Nová verze se zaměřuje především na dva hlavní aspekty: bezpečnost a uživatelský komfort.

Hlavní novinkou je zavedení šedých ikon pro aplikace, které by se za jízdy neměly používat. Ty se po rozjezdu vozidla automaticky zakážou a jejich ikony se zobrazí v odstínech šedi. To má řidiče intuitivně upozornit, že by se jim během řízení věnovat neměl. Po zastavení se ikony vrátí do normálních barev a aplikace budou plně funkční.

android auto ikony

Tato funkce nahrazuje dřívější ikonu auta, která se zobrazovala u aplikací dostupných pouze za jízdy. Nový design je nenápadnější a méně rušivý, ale zároveň jasně sděluje řidiči, co je a co není vhodné používat.

Android Auto
Android Auto

Kromě zmíněných bezpečnostních prvků Google uvádí v seznamu změn i vylepšení stability a výkonu. Bohužel, bližší informace o těchto úpravách nejsou dostupné, jak bývá zvykem. Aktualizaci Android Auto 12.2 lze stáhnout z Obchodu Play a měla by se vám však nainstalovat automaticky, máte-li povolené automatické aktualizace.

Už máte novou verzi Android Auto?

Zdroj: ArenaEV

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)