Nejnovější Android aplikace z Google Play #116: užitečná aplikace pro focení, Ambient Battery a další

android aplikace 116 hlavni

Jako první si dnes představíme známou iOS aplikaci SKRWT, která pomůže vylepšit vaše fotografie. Následuje aplikace Ambient Battery, která dokáže v Ambient režimu zobrazovat údaje o vybití/nabití vašeho zařízení. Třetím tipem je spojovač fotografií PhotoAffix Beta a na závěr si představíme kalendář, který v sobě ukrývá spoustu pokročilých možností – Trackendar. To vše v dnešním díle seriálu Nejnovější Android aplikace z Google Play 116.

SKRWT

Pro operační systém Android existuje velká spousta aplikací určených k editaci fotografií. SKRWT dokáže upravit perspektivní zkreslení, které může být více patrné u fotografií budov či čehokoliv jiného, kde lze najít rovné linky. Aplikace SKRWT zvládá pomocí několika mála kliků opravit jak horizontální, tak i vertikální zkreslení. SKRWT dále nabídne různá klenutí obrazu (zakřivení, deformování, naklánění, otáčení). Na iOS si SKRWT vysloužila převážně samou chválu. U Android verze předpokládáme, že tomu nebude jinak. SKRWT je v Google Play k dostání za 25 Kč.

Ambient Battery

Tato aplikace dokáže zobrazit stav vaší baterie, včetně odhadu jejího vybití na vašem Ambient displeji. Ambient Display slouží k zobrazování notifikací na zamčené obrazovce. A jak funguje konkrétně? Pokud se zobrazí nová notifikace, displej se na pár vteřin aktivuje a zobrazí upozornění spolu s pár detaily. V případě, že například obdržíte SMS v upozornění, uvidíte, kdo vám ji poslal spolu se začátkem zprávy. Jak již bylo zmíněno na začátku, aplikaci Ambient Battery na vašem displeji zobrazí, kolik času zbývá do vybití vašeho zařízení. Při nabíjení zase zobrazí, kolik zbývá času do plného nabití. Ambient Battery funguje pouze na telefonech Nexus 5X, 6 nebo 6P.

Ambient Battery
Ambient Battery

PhotoAffix Beta

PhotoAffix Beta dokáže zkombinovat několik fotografií dohromady, a to v horizontální, nebo vertikální orientaci, čímž se vytvoří jeden ucelený obrázek. Po spuštění aplikace stačí vybrat fotografie/screenshoty z vaší galerie a stisknout tlačítko AFFIX. Aplikace vás poté vyzve k zadání rozlišení a formátu. Poté stačí stisknout tlačítko “Continue” a obrázek je na světě. Pokud se ptáte, k čemu tato aplikace může například sloužit, rádi uvedeme názorný příklad. Vývojáři u svých aplikací v Google Play často využívají spojené screenshoty pro jednoduchou prezentaci svých výtvorů. Pokud mezi ně patříte, jistě vám někdy PhotoAffix může usnadnit práci.

PhotoAffix [BETA]
PhotoAffix [BETA]

Trackendar

Na závěr si představíme kalendář, který představuje jakýsi balíček “vše v jednom”. Trackendar totiž kromě toho, že funguje jako klasický kalendář, nabídne několik zajímavých funkcí, jako například zaznamenávání pravidelných aktivit, úkolů, povinností či návyků. Plnění vašich činností se poté stává součástí měsíčních přehledů, kde si můžete prohlédnout, zda se vám podařilo úkoly plnit tak, jak jste si představovali. Na jednotlivé úkoly lze samozřejmě nastavit upomínku, a to v prakticky v jakýchkoli časových intervalech.

Trackendar - Habit Tracker
Trackendar - Habit Tracker

Nejnovější Android aplikace z Google Play

Jirka Pernica
O Autorovi - Jirka Pernica

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

aplikace slevy google play akce zdarma

Slevy na Android aplikace z Google Play

Články Petr Mišák Petr Mišák
4 min. uložit na později

Komentáře (1)